využití magnetu
Foto: Unimagnet

5 tipů pro využití silných magnetů na zahradě

Znáte neodymové magnety? Jsou super silné a docela levné. Hodí se pro využití doma i na zahradě. Omrkněte a vyzkoušejte 5 tipů v článku.

Takzvané neodymy jsou vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru. Uplatnění najdou v průmyslu, výrobě, při skladování, v automobilismu, ale i v kanceláři, také domácnosti, v dílně či garáži. Ale hodí se vám rovněž na zahradě. Podívejte se, kde.

1) Secvakněte poletující závěsy v pergole

Na zahradě je fajn. Pokud máte venkovní kuchyň a sedíte s rodinou nebo přáteli pod pergolou, v teplých dnech přijdou vhod závěsy. Zabrání i obtěžování hmyzem. Jenže když foukne vítr, mohou vám zavát až do talíře. Co s tím?

Přicvakněte závěsy pomocí neodymových magnetů ke kovové konstrukci pergoly nebo altánu. Anebo si vytvořte magnetickou sponu. Ustřihněte proužek látky, tkaniny. Všijte na jeho konce neodymové magnety, třeba magnetické kotouče. Potom proužek omotejte okolo závěsu a secvakněte magnety k sobě. Závěsy už vlát nebudou.

2) Vyrobte si magnetický držák nářadí

Kutíte? Bude se vám hodit magnetický držák na nářadí. Poměrně snadno si jej vytvoříte pomocí magnetických úchytů v ocelovém pouzdře, které přišroubujte na dřevěnou překližku nebo desku z jiného materiálu. Pak k nim nářadí prostě jen přicvakněte a je to. Podle velikosti a hmotnosti nářadí zvolte odpovídající magnetické úchyty.

3) Opravte dvířka, aby držela zavřená

Pokud se vám stále otevírají dveře či dvířka přístřešku, skříněk, úložných prostor, je to někdy dost obtěžující. Přišroubujte nebo přilepte k nim neodymové magnety, hodí se magnetické kvádry s otvorem na šroub. Na druhou stranu skříňky přimontujte kotouček z ocelového plechu. A dvířka budou držet jako přibitá.

4) Zavěste petrolejku a dekorace na magnetický háček

Jak připevnit petrolejku, lampu, svítidlo ke kovové konstrukci bez nutnosti vrtat otvor? Nacvakněte na konstrukci magnetický háček a máte to vyřešené během pár sekund. Háky mají velkou magnetickou sílu. Magnetické háčky pořídíte i ve výhodné sadě.

5) Vyhoďte pivní zátku na stěnu

Pokud vám chutná většinou lidí oblíbený nápoj – pivo – možná přemýšlíte, kam s pěknými zátkami od pivních lahví. Stačí použít dva nebo více neodymových kotoučů s otvorem, které přišroubujete na kus prkna, anebo rovnou ke stěně na hmoždinky. Až si „jedno“ otevřete, hoďte víčko k magnetickému držáku zátek a cvak. Zařadí se k ostatním zátkám, které už vám možná dělají hezkou dekoraci.

Magnety i do deště

Běžné neodymové magnety bez exterierové povrchové úpravy mohou na dešti korodovat. Existují ale i speciální neodymy s povrchovou úpravou teflonem, v plastovém nebo gumovém pouzdře. Ty jsou velice odolné a vydrží i ve vlhku. Seženete je na magnetickém webu Unimagnet.cz

Kde dál magnety na zahradě využít?

  • pro připevnění krycí plachty,
  • k výrobě držáku mýdla k venkovnímu umyvadlu,
  • magnetické háčky ve skleníku pro zavěšení motyčky,
  • k připevnění LED osvětlovacích pásků.

Jaké další využití magnetů vyzkoušíte?

Napsat komentář