výroba
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Bez měřidel a kalibrů se neobejde žádná výroba

Součástí každé automatizované výroby jsou kalibry a měřidla. Udržování dokonalé přesnosti a kvality je jedním ze základních prvků standardizace, proto je nutné provádět neustálé kontroly, aby nedocházelo k negativním změnám jakosti.

Ke kontrole slouží především posuvní měřítka, mikrometická měřidla, hloubkoměry, výškoměry a samozřejmě kalibry a s nimi spojené další spolehlivé příslušenství.

Měřidla a kalibry jako prevence problémů

V mnoha průmyslových odvětvích je milimetr obrovským rozměrem. Zde se hraje i na desetiny až setiny milimetrů a špatná velikost součástky může znamenat pro finální výrobek katastrofu. Management jakosti tak představuje důležitý prvek, který ovlivňuje úspěšnost společnosti na vysoce konkurenčním trhu. Zákazník si zkrátka nikdy nechce pořizovat nekvalitní zboží, které se rychle opotřebí.

Vysokou jakost zajišťuje kalibrace. Jde o soustavu přesných měřidel a kalibrů, které se řídí přísnými normami. Navíc musí být tyto měrky vysoce odolné a trvanlivé, aby zajistily dokonalou službu. Kalibry a měřidla lze zakoupit i s certifikátem akreditované laboratoře.

Je tak patrné, že bez kvalitních kalibrů se současná strojírenská výroba neobejde. Přesné nástroje ve výrobě včas odhalí zmetkové výrobky a tím se i zefektivní celý výrobní proces. V neposlední řadě zabraňují měrky zbytečným nákladům spojeným s výrobou špatně funkčních produktů, které by se jinak dostaly do reklamačního procesu, přičemž by hrozilo riziko ztráty zákazníka.

Vysoká kvalita je dnes standardem

Použitím kvalitních kalibrů předchází výrobce mnohým nepříjemnostem a investice do nich se rovná nutnosti. Věřte, že se ale prvotní náklady rychle vrátí, obzvláště jde-li o mnohasériovou výrobu. V době, kdy konkurence číhá za každým rohem, musí být udržování nejvyšší kvality a jakosti standardem. Jedině pak uspějete.

Napsat komentář