dj
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dýdžejku pořádající technoparty v mešitě zatkli policisté

Palestinská djka Sama’ Abdulhadi je průkopnicí techna na Blízkém východě, ale její věhlas již dávno překonává hranice. Tentokrát se její jméno ve světě neskloňuje jen v souvislosti s uměním. Mladá umělkyně přichystala technoparty v mešitě Nabí Músá na Západním břehu Jordánu. Přestože ve stavbě neprobíhají bohoslužby, mnoho muslimů skutek pobouřil a dýdžejku tak zatkla policie.

V mešitě Nabí Músá, kde údajně spočívají ostatky proroka Mohameda, se podle svědků odehrávaly věci, které do svatého prostoru nepatří. Nejenže se na akci popíjelo pivo nebo portské, ale docházelo i k družení mužů a žen jak z Palestiny, tak z Izraele. To vše navíc v době koronavirové krize. Muzika zkrátka spojuje…

Poté, co se záběry z akce dostaly na veřejnost, přijela pro dýdžejku policie. Z čeho bude obviněna zatím není jasné, ale jisté je, že skutek nebude posuzován jako drobnost, protože je žena stále zadržována. Zajisté tak bude potřebovat právní rady.

Technoparty v mešitě  pobouřila palestinské politiky i veřejnost a přítomností Izraelců se zabývají i tamní úřady.

Sama’ Abdulhadi je jednou z mála žen, kterým se podařilo na Blízkém východě prosadit na elektronické hudební scéně. Palestina je obecně vnímána jako patriarchální společnost, kde je ženská emancipace velkým tabu.

Napsat komentář