lgbtq
Foto: Pexels

Fotobanka Pexels v barvách duhy

Jedna z největších fotobank s volně dostupnými nelicencovanými obrázky Pexels dává jasně najevo svůj postoj k jakékoliv netoleranci vůči menšinám, zejména pak LGBTQ komunitě. Úvodní strana této obrovské fotobanky základových obrázků nasadila v červnu barvy duhy a mění se i algoritmus vyhledávání.

Stejně tak výběr základových fotografií na hlavní straně jasně odkazuje na postoj provozovatelů portálu. Narazíte tak na fotografie či videa osob stejného pohlaví, různých ras, proporcí či ideálů.

pexels homepage
Aktuální homepage Pexels.com

Pexels na svém blogu uvádí, že motivací k tomuto činu je ukázání rozmanitější reality. Portál je tak spojencem pro zlepšování viditelnosti LGBTQ komunity a její prezentace pomocí obrazů a příběhů. Dosud byla tato skupina ve fotobankách opomíjena. Blog Pexels uvádí příklad při vyhledávání dotazu „svatební fotografie„. Před updatem vyhledávacího algoritmu se objevily tisíce snímků, ale zobrazovaly pouze muže a ženu. Nyní se ve výsledcích zobrazených fotografií a videí objevují i homosexuální páry.

Pexels ale dbá i na rasovou rovnost. „Snímky mají moc vytvářet nebo narušovat ideologie, zpochybňovat současný stav a humanizovat lidské zkušenosti. Obrázky podporují lidské příběhy a vytvářejí změnu,“ uvádí blog Pexels.

Napsat komentář