plochá země
Teorie ploché Země. Zdroj: Pixabay

Italský pár věřící v teorii ploché Země chtěl na konec světa doplout s kompasem. Skončili však v karanténě

Bizarní příběh se odehrál ve vodách Středozemního moře. Italský pár věřící, že je Země plochá, nikoliv kulatá, se vydal hledat důkaz o svém přesvědčení. Tím měly být břehy ostrova Lampedusa, který považovali za poslední pevninu před útesy konce světa.

Paradoxem je, že dvojice při svém putování používala kompas. Tento jednoduchý nástroj využívá zemského magnetismu, ten ale zastánci teorie ploché Země neuznávají, protože severní nebo jižní pól zkrátka v plochozemi neexistuje.

Jenže mladým Italům ani střelka kompasu nepomohla a místo na ostrov Lampedusa, kam houfně míří také afričtí migranti, dopluli na ostrov Ustica severně od Sicílie. Zřejmě si spletli sever s jihem.

Na ostrově ale s expedicí na gumovém člunu moc pochopení neměli a dvojici poslali do karantény do Palerma. Oba tak skončila v místě, odkud vypluli. S karanténou se ale nesmířili a pokusili se o úprk. Ten se však nepovedl a podruhé se už vypařit nezkoušeli.

Jakmile pro ně karanténa skočila, svou cestu kupodivu nesměřovali na Lampedusu, ale domů do Benátek. Důvod je neznámý, pravděpodobně však uznali, že budou své mořeplavecké schopnosti ještě trochu pilovat a zajdou na rekvalifikační kurz. A nebo že by se jim přece jen rozsvítilo?

Napsat komentář