Euro
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak dosáhnout zhodnocení investic s garantovaným úrokem 9,5 % za rok? Investujte do dluhopisů!

Běžné spořící účty nejsou zrovna výnosové, na investici do nemovitostí potřebujete velké částky, které jsou nyní mnohdy i nesmyslně přemrštěné, investice do zlata nepřináší okamžité zisky, akcie jsou příliš rizikové. Jak tedy naložit s volnými finančními prostředky, aby vydělávaly, byly v bezpečí a zároveň nebyly vázány několikaletou návratností? Bezpečné a výnosné řešení nabízejí dluhopisy.

Při investici do dluhopisů volte korporátní

Při investici do dluhopisů je třeba vybírat správně a s rozvahou. To, do jakých dluhopisů budete investovat, totiž hraje zásadní roli. Na výběr máte státní dluhopisy, které jsou sice bezpečnější, jelikož jsou kryty, ale mají nižší výnos. Druhou možností jsou firemní neboli korporátní dluhopisy, u kterých máte garantovaný podstatně vyšší zisk. Například společnost Uniprospe, která se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, garantuje u svých dluhopisů výnos 9,5 procenta. Další výhodou pak je to, že investovanou částku i se ziskem dostanete zpět poměrně rychle – dluhopisy Uniprospe mají splatnost již ke konci letošního roku.

Výhody korporátních dluhopisů

Korporátní neboli firemní dluhopisy vynikají nejen vyšším ziskem, ale také kratší dobou návratnosti. Jejich výhodou je pak také to, že dopředu přesně víte, kdy a kolik peněz dostanete zpět. U již zmíněné investice s Uniprospe tak tedy máte jistotu, že ke každé investované koruně dostanete 9,5 % navíc, a to se splatností k 31. 12. 2023, přičemž výplata výnosů probíhá pololetně.

Při výběru korporátních dluhopisů však vždy buďte obezřetní a investujte pouze do takových společností, které mají vidinu slibné budoucnosti, jako je například investice s Uniprospe. Jen tak budete mít jistotu, že o své finance nepřijdete a ve smluveném termínu se vám bezpečně vrátí.

Napsat komentář