iphone
Foto: Pixabay

Jak nejlépe ochránit displej telefonu

Smartphony jsou často špičková zařízení za desítky tisíc korun. Přesto se stále jedná o křehké přístroje, které se mohou při neopatrné manipulaci snadno poškodit. Nejzranitelnějším místem je samozřejmě displej. Jak předcházet jeho poškození a jaké ochranné prostředky lze využít?

Ochranné pouzdro

Displej mobilního telefonu jde samozřejmě vyměnit či opravit, nicméně od typu smartphonu se odvíjí cena opravy. Většinou jsou to tisíce korun. Z tohoto důvodu je vhodné zařízení chránit před možným pádem, nárazy nebo škrábanci. Velmi dobře poslouží pouzdro, ve kterém je telefon uložen. Takové řešení ale uživatelé nemají rádi. Smartphone je nutné z pouzdra vyndat, což může být obtěžující. Některá pouzdra lze rozevírat jako notes, to ale také není optimální.

Ochranná fólie

Vhodným řešením je ochranná fólie na displej. Telefon je chráněn před škrábanci třeba od klíčů či mincí a zároveň s ním lze okamžitě začít pracovat bez jakékoliv další manipulace. Fólie pomůže i při menších pádech či nárazech. Velkou nevýhodu ale představuje lehké zkreslení obrazu či špatná klouzavost povrchu, což vede ke zhoršení dotykového ovládání. U některých fólií se dokonce vytvářejí bublinky.

Ochranné tvrzené sklo

Nejlepší a nejkomfortnější způsob ochrany displeje telefonu představuje tvrzené sklo. Oproti fólii poskytuje vyšší odolnost při pádech či nárazech a zároveň nezpůsobuje problémy s obrazem ani při pohybu prstu po displeji. Tvrzené sklo z estetického hlediska nijak neovlivňuje vzhled telefonu.

Nevýhodou tohoto řešení je nedostupnost pro všechny smartphony na trhu. Obecně lze tvrdit, že čím známější značka, tím snadněji pořídíte i ochranné sklo. Vlastníte-li iPhone od Applu, pak nemusíte mít obavu, iPhone ochranné sklo je dostupné pro všechny modely na trhu. Více informací naleznete na Ipouzdro.cz.

Napsat komentář