Čtyřkolka
Foto: Pixabay

Jak vybrat dětskou elektrickou čtyřkolku

Dětská elektrická čtyřkolka je parťák do každého počasí a je s ní téměř nekonečná zábava. Možná si ale kladete otázku, jak vybrat tu správnou. Je to snadné.

Základní dělení čtyřkolek pro děti

Nejdůležitějším kritériem výběru je věk dítěte. Elektrické čtyřkolky lze dělit dle tří věkových kategorií, a to zhruba od 2 do 4 let, dále pak od 3 do 8 let nebo od 7 do 15 let.

Od věku se pak odvíjí velikost elektrické čtyřkolky pro děti, její výkon i cena. Obecně platí, že nižší věkové kategorie jsou menší, levnější, pomalejší a méně výkonné. U designu vozítka je to podobné – čtyřkolky pro předškoláky jsou barevnější a hravější; stroje pro větší děti působí robustněji a více se podobají skutečným čtyřkolkám do terénu.

Na co si dát při výběru pozor

Výhodou většiny čtyřkolek jsou i funkční světlomety. Zkontrolujte před nákupem, zda jimi vámi vyhlédnutý model disponuje. Také se zajímejte o nosnost vozítka a maximální možnou výšku řidiče. Dejte si pozor na bezpečnostní prvky, jako jsou brzdy, omezovač rychlosti a odpružení pro pohodlnou jízdu.

Akumulátor je srdcem čtyřkolky

Při výběru si zjistěte všechny parametry čtyřkolky. Důležitá je především kapacita akumulátoru, od které se odvíjí samotná doba provozu stroje a jeho výkon. Baterie čtyřkolky pro děti vydrží většinou na jedno nabití 1 až 4 hodiny provozu, přičemž dobíjecí cyklus lze opakovat až 300x. Poté je nutné akumulátor vyměnit.

Dobití akumulátoru trvá většinou 10 – 12 hodin, tudíž je vhodné dětskou čtyřkolku dobíjet přes noc.

Bezpečí nade vše

Elektrická čtyřkolka pro děti dokáže dle typu vyvinout rychlost 5 – 15 km/h. Některé modely jsou vhodné i do lehkého terénu. Pro děti je jízda na této hračce skvělý způsob, jak se bavit na čerstvém vzduchu, naučí se rychle reagovat na vzniklé situace, procvičí si bystrost i motoriku rukou. Vždy ale dbejte na bezpečí řidiče, nenechávejte dítě jezdit bez dozoru na nebezpečných místech ani v silničním provozu. Nezapomeňte na helmu a další ochranné prvky. Se čtyřkolkou je skvělá zábava, ale vždy myslete na skutečnost, že bezpečí dítěte je na prvním místě.

Napsat komentář