smartphone
Ilustrační foto. Zdroj: Picjumbo

Jaké jsou výhody elektronického podpisu?

Digitální komunikace je na počátku druhé dekády 21. století zavedeným standardem. Platíme online, dokumenty sdílíme na cloudech, dopisy už prakticky neposíláme. Stále ale ručně podepisujeme všemožné dokumenty, jako bychom uvízli někde na konci minulého století. Pojďte to změnit. Ušetříte čas, peníze a stromy.

Úspora času

S aplikací od ryze české společnosti Signosoft už nebudete muset složitě řešit podepisování elektronicky přijatých dokumentů. Již žádné tisknutí, skenování a posílání e-mailem. Dokument pouze vložíte do aplikace, opatříte jej biometrickým nebo elektronickým podpisem a je to. Podepsaný dokument se v aplikaci odešle adresátovi a uloží. Vy pak k němu máte kdykoliv přístup.

Úspora peněz

Aplikace je pro pět podpisů zdarma. To středním a větším firmám asi stačit nebude. Přesto jsou náklady na papír, toner nebo místo pro ukládání tištěných dokumentů daleko větší než výdaje za aplikaci.

Menší ekologická zátěž pro planetu

Klasické podepisování dokumentů není pro planetu zrovna přívětivou činností. Každým ušetřeným papírem přispíváme k ochraně stromů. Zdá se to neuvěřitelné, ale lze jich takto zachránit tisíce.

Vše na jednom místě

Archivace dokumentů je náročná činnost, stejně tak jako jejich vyhledávání. V aplikaci Signosoft budete mít vše pohromadě, rychle přístupné a dohledatelné na pár kliknutí. Dokumenty je možné filtrovat a lze snadno sledovat, jaké ještě čekají na podepsání. Je to opravdu hračka.

Maximální zabezpečení

Výhodou elektronického podpisu online je i jeho právní závaznost a legislativa EU na něj nahlíží jako na klasický podpis. Aplikace od Signosoftu je v souladu s GDPR i dalšími směrnicemi. Dokumenty jsou uloženy na cloudu zabezpečeném nejmodernějšími technologiemi šifrování a certifikáty. Co se týče bezpečnosti, nemusíte mít žádné obavy.

Napsat komentář