lide.cz
Printscreen hlavní obrazovky Lide.cz

Lide.cz končí. Důvodem jsou sexuální predátoři i neplnění finančních očekávání

Server Lide.cz, který provozuje společnost Seznam, skončí po 23 letech provozu, konkrétně 14. prosince 2020. Po síti Spoluzaci.cz tak jde o druhou škrtnutou službu Seznamu, která pamatuje internetový pravěk.

Důvody ukončení serveru Lide.cz, který nejprve fungoval jako chat, později jako seznamka, jsou více než jasné. V době sociálních sítí je úpadek chatovacích služeb logický. Seznam přiznává, že služba nevydělává a přestože má vcelku slušnou návštěvnost, na jeho provoz je potřeba velký počet lidí, kteří kontrolují nahlášené profily.

Administrátoři Seznamu denně procházejí nahrané fotografie a odstraňují nevhodný obsah zpravidla sexuálního charakteru. Důsledky chování některých uživatelů jsou vidět například ve filmu V síti, který odhaluje praktiky takzvaných sexuálních predátorů. Ti využívají právě služeb jako Lide.cz k oslovování potenciálních obětí.

Uživatelé Lide.cz si budou moci svá data zálohovat. Oznámení o ukončení provozu služby je uvedeno na hlavní straně. Poté budou všechna data smazána.

Napsat komentář