sociální sítě
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Méně známé sociální sítě, které byste si neměli nechat ujít

Facebook, Instagram nebo YouTube v Česku asi zná a používá, nebo někdy používal, skoro každý. Sociálních sítí ale na internetu existuje doslova nepřeberné množství. Které z těch nejvíce známých se do Česka ještě nestačily tak úplně rozšířit? Pokud už vás Facebook s Instagramem omrzely, určitě neváhejte zkusit některou z následujících platforem.

Tumblr

Další síť pro tvorbu vlastního blogu. Její uživatelé ji využívají k tvorbě vlastních stránek, portfolií, k prezentaci své práce (psaní, kreslení, focení a další) nebo k hromadění příspěvků na určité téma (např. oblíbený film, kapela, knížka apod.). Kromě profesních profilů tu tak vznikají zajímavé fanouškovské základny a komunity. Profily a blogy jiných uživatelů můžete skrze svůj profil sledovat a také na svém blogu sdílet příspěvky z jiných profilů, které vás zaujmou. Tumblr podporuje sdílení obrázků, textu, fotografií, odkazů, ale i citátů, hudby, videí nebo dokonce gifů a mnoho dalšího. Velmi známou alternativou k této sociální síti je například rozšířený Blogger nebo Typepad.

Pinterest

Sociální síť zaměřená hlavně na sdílení obrázků. Můžete tu najít spoustu inspirace – na Pinterestu se sdílí obrázky, fotografie, inspirace pro ruční práce, vlastní tvorba, návody, citáty, tapety, zkrátka cokoli vás napadne. Pokud tedy hledáte nějaké vizuální potěšení nebo máte zásobu krásných fotek, které nevíte, kde sdílet, na Pinterestu je pro ně určitě to pravé místo. Příspěvky, které vás zaujmou, si můžete ukládat do jednotlivých nástěnek, které si můžete vytvářet pod různými jmény nebo tématy tak, aby vše, co patří k sobě, bylo uložené tematicky pohromadě a přehledně. Kromě Pinterestu můžete najít záplavu inspirace také na Deviant Art, Dribble nebo We Heart It.

Discord

Discord je ten pravý soudek pro všechny gamery. Nejde o sociální síť v pravém slova smyslu, ale spíše o aplikaci na chatování v jednotlivých skupinách. Na Discordu ale existují celá fóra a otevřené skupiny se stovkami členů, které se zaměřují na různá témata – například spojují fanoušky konkrétní počítačové hry. Hráči se na Discordu shromažďují také proto, že umožňuje online volání v dobré kvalitě a online streamování her. Podobnou platformou je pak například Chanty, Slack nebo Twitch, kde můžete najít tisíce online streamů nejen počítačových her, ale také sportovních utkání a mnoho dalšího.

Last.fm

Pro hudební fajnšmekry je Last.fm nepostradatelným společníkem. Aplikace pro PC nebo mobilní zařízení zaznamenává poslouchanou hudbu a tím vytváří vlastní uživatelské žebříčky a současně doporučuje podobné interprety. Placená verze je vylepšená o rádio, které přehrává skladby na základě vkusu posluchače. A alternativy? Apple Music, Soundcloud nebo Bandcamp.