Magnetik
Foto: Magnetik promo

Moimir Papalescu chystá po deseti letech s projektem Magnetik nové album

Parta kolem Moimira Papalescu se s projektem Magnetik odmlčela před dlouhými deseti lety. Tehdy vyšlo vynikající album Projektor. Mlčení je však konec, protože Moimir oznámil vydání desky Les Vacances Mystérieuses (česky Tajuplné prázdniny).

Páté album projektu Magnetik se chystá jako CD digipack s výpravným obalem a vloženou knížečkou, kde bude spousta informací a příběhů k jednotlivým skladbám. „Věříme, že i pro puristy bude album Les Vacances Mystérieuses jak po zvukové, tak i vizuální stránce více než příjemným překvapením…,“ říká k desce Moimir Papalescu.

Jakmile bude epidemická situace příznivá, kapela je odhodlána uspořádat křest v pražském klubu Rock Café. Zatím jde do předprodeje 50 vstupenek a návštěvníci by se měli kromě představení nového alba dočkat i komponovaného bloku s průřezem s dosavadní tvorbou projektu.


Úvodní skladba z prvního alba Magnetik:


Magnetik se na hudební scéně objevil v roce 2005 se stejnojmenným albem. Nešlo však o žádné nováčky. Především Moimir Papalescu a jeho projekt The Nihilists sklízel úspěchy na mezinárodní scéně již v předchozích letech. Do roku 2010 vyšly další tři studiová alba Magnetiku, poté Moimir vydal sólovou desku jednoduše nazvanou Papalescu – Electric Soul, připravil společně se svým nejmladším synem pod pseudonymem Papalescu2 album Das Teleskop a také se věnoval projektu Die alten Maschinen.

Myšlenka na desku Les Vacances Mystérieuses vznikla již před sedmi lety, původně měla být poctou Bradburyho Marťanské kronice, nicméně hudebně uchopit toto téma se ukázalo jako nemožné, a tak vzniká album o cestách na vlnách imaginace. Protože jak říká Moimir, hudba je příběh.

Napsat komentář