obžérství u televize
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Popelka bude i pro alergiky, vzkazují německé televize

Když norský satirický web Nyhetshjulet.no zveřejnil zprávu, že se letos s ohledem na stížnosti alergiků nebude vysílat stará československá pohádka Tři oříšky pro Popelku, především v Německu se zvedla vlna nevole. Televize našeho západního souseda však vylekané diváky uklidňují, Popelka bude, a to hned devatenáctkrát.

Satirický web uvedl, že televizní stanice splní přání diváků – alergiků. K těm je prý pohádka velmi necitlivá a její každoroční reprízy připadají alergikům jako výsměch. V dnešní korektní době se nemůžeme vylekaným Němcům vůbec divit, protože se ve světě skutečně schvaluje kdejaká pitomost. Příkladem může být oscarový snímek Jih proti Severu, který televizní stanice stahují z vysílání s tím, že je rasistický. Ano, v seriálu je rasismus, ale zároveň odráží dobu, ve které vznikl a ve které se odehrává. A minulost vymazat nelze.

Ale zpět k Popelce. Když už se lidé uklidnili, že jejich oblíbená pohádka bude v televizi, možná by se také mohli naučit ověřovat zdroje. Satirický web je skvělým médiem pro pobavení a v zápatí uvádí, že jde jen o zábavu. I v Česku pár takových máme. Ale máme i dezinformační weby, které na rozdíl od těch satirických svoje poslání skrývají a že píší lži, nikam neuvádí.

Související čtení:  Nemusíte být mnich, přesto vám jejich návyky mohou zlepšit život

Libuška Šafránková a Pavel Trávníček za doprovodu zpěvu Karla Gotta tak opět budou na televizních obrazovkách prožívat pohádkový příběh zakončený svatbou. A i kdyby ne, online svět nabízí bezpočet možností, jak tento milovaný i nenáviděný příběh shlédnout klidně i uprostřed léta.

Kdyby Popelka chyběla na vánočních obrazovkách, také byste burcovali televize, ať vám ji vrátí? A co Mrazík? Možná je čas trochu přehodnotit vánoční televizní zábavu, protože hledání útržků něčeho, čemu se kdysi říkalo pořad, mezi nekonečnými bloky reklam, vážně zábava není a s Vánocemi to nemá společného vůbec nic.

Napsat komentář