RUN-DMC
RUN-D.M.C.: Joseph Simmons, Jason Mizell, Darryl McDaniels. Foto: Jeff Pinilla / CC BY

V USA obvinili pachatele z 18 let staré vraždy rapera z kultovních RUN-D.M.C.

Americká prokuratura zadržela a obvinila dva muže podezřelé z 18 let staré vraždy rapera DJ Jasona Mizella. Ten vystupoval v kultovní kapele RUN-D.M.C. jako Jam Master Jay. Informaci dnes přinesla americká média.

Raper byl zastřelen v roce 2002 ve studiu v Queensu. Vražda vedla k rozpadu tříčlenné kapely, která se formovala v roce 1982 v New Yorku a její členové se stali „otci“ tamní drsné rapové scény. Joseph „Run“ Simmons, Darryl „D.M.C.“ McDaniels a Jason „Jam Master Jay“ se proslavili v anglicky mluvících zemích filmem Krush Groove z roku 1984 a albem jednoduše nazvaným Run D.M.C.

Vražda rapera byla od počátku spojována s drogami. Aktuálně policisté obvinili jistého Karla Jordana, který vinu popřel, ale již nyní je ve vězení za sérii vloupání. Druhý obviněný Ronald Washington ještě nevypovídal.

Případ je velmi sledovaný, a to nejen kvůli popularitě kapely, ale také z důvodu, že se jedná o téměř dvě desítky let starou vraždu. O dění kolem případu vás budeme informovat a zatím si na kapelu zavzpomínáme několika klipy.

Napsat komentář