pneuservis
Zdroj obrázku: Atomic Video Marketing / Shutterstock.com

Vybavení pneuservisu – bez čeho se kvalitní pneuservis rozhodně neobejde

Aby bylo o vozy v rámci pneuservisů a autoservisů dobře postaráno, je k tomu zapotřebí nejen samotného automechanika, ale také vybavení jeho dílny. Určité stroje spojují provoz všech takových dílen, na druhou stranu ale existují také vychytávky, které každý autoservis nemá. Vybavení pneuservisu může ovlivnit samotnou kvalitu odvedené práce na autech, takže by se rozhodně nemělo podceňovat.

Zvedáky

Právě zvedáky jsou jednou z nejdůležitějších částí, které můžete v pneuservisu vidět. Tyto stroje se mohou hodit nejen při přezouvání pneumatik, ale také při opravách podvozků automobilů. Existuje jich několik typů. Asi nejčastějším jsou dvousloupové zvedáky. Ve větších pneuservisech nebo servisech zaměřených zejména na práci s podvozky automobilů ale můžete vidět i mnohem větší zvedáky – čtyřsloupové.

Zouvačky pneumatik

Jednotlivé zouvačky se mohou lišit jednak tím, jak velké pneumatiky umí zout, tak také tím, jestli jsou automatické nebo poloautomatické. Je samozřejmě, že automatické zouvačky udělají téměř veškerou práci sami, na druhou stranu ale mohou být příliš drahé. Poloautomatické zouvačky jsou mnohem častější.

Vyvažovačky kol

Aby váš vůz správně jel, musí mít dobře vyvážená kola. Je to důležité nejen z důvodu pohodlí jízdy, ale hlavně z důvodu bezpečnosti. I když si někteří majitelé automobilů přezouvají sami, vždy by měli do servisu zajít aspoň kvůli správnému vyvážení kol. I vyvažovačky mohou být poloautomatické a automatické. Důležitou součástí pneuservisů jsou samozřejmě také samotná závaží.

Myčky kol

Kola je důležité umýt nejenom z hlediska estetického, ale také bezpečnostního. Nečistotu mohou změnit vyvážení kol. Proto je důležité vždy při přezouvání kola pořádně umýt a připravit na sezónu. Pokud to majitelé vozů nechtějí dělat sami, mohou kontaktovat pneuservisy, které vlastní myčky kol. Umytí kol pak bude precizní, a to i v případě náročnějších druhů znečištění.

Napsat komentář