žaluzie
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výhody venkovních rolet a žaluzií

Venkovní rolety a žaluzie jsou moderní a efektivní formou stínění. Výhod mají daleko více. Víte například, že s nimi i uspoříte?

Venkovní rolety

Materiál venkovních rolet je velmi kvalitní a odolný, proto poskytuje výbornou ochranu oken před povětrnostními vlivy a UV zářením. Současně vykonává podpůrnou tepelnou izolaci stavby. Stručně řečeno, v létě chrání před horkem, v zimě zabraňuje unikání tepla. Venkovní rolety jsou totiž vyplněny polyuretanovou pěnou a společně s moderní technologií PU/PA tak dosahují požadovaných vlastností. Dalším benefitem je zvuková izolace, což se hodí v rušnějších oblastech. Kromě stínění, tepelné a zvukové izolace poskytují venkovní rolety soukromí a pocit bezpečí.

Cena venkovních rolet je sice vyšší než u ostatních řešení, ale v dlouhodobém časovém horizontu se vrátí díky úsporám za energie a ochraně samotných oken. Výše konečné ceny se také odráží ve způsobu ovládání – lze volit manuální či motorové – a dle vybraného dekoru.

Venkovní žaluzie

Je to trochu překvapivé, jelikož, co se funkcí a úspor týče, jsou vítězem venkovní žaluzie, ale venkovní žaluzie jsou dražší, navíc pokud stavíte a volíte ještě zapuštěné boxy a vodící lišty, může žaluzie vyjít i na dvojnásob ceny rolety. Výborně však stíní, chrání okna, a navíc umožňují regulovat množství světla dopadajícího do interiéru prostřednictvím naklápěcích lamel. Na druhou stranu nedisponují tak dobrými izolačními vlastnostmi, ale náklady na klimatizaci sníží. Další jejich předností je možnost větrání během stínění. Vybírat lze z nepřeberného množství barev a dekorů a v neposlední řadě musíme zmínit, že je lze napojit na systém chytré domácnosti, což je velmi praktické.

Další možnosti

Stínicí technika je velmi rozmanitým tématem. V mnoha případech je před oknem balkon či pergola, v takové situaci lze kombinovat stínění pomocí markýz, případně můžete využít plátěné pergoly, které také pomáhají chránit venkovní prostory. S optimálním řešením vám vždy poradí konkrétní prodejce.

Napsat komentář