Venkovní terasa u domu, chaty či chalupy je skvělá věc. Během teplých měsíců se stává dějištěm oslav, grilování a příjemných setkávání s rodinou a přáteli. Jen nesmí pršet.
Zastřešení terasy svépomocí
Vyhnout se rozmarům počasí lze zastřešením terasy. Můžete se do toho pustit vlastními silami. Nejčastějším materiálem na takzvané zasklení střechy jsou polykarbonátové desky – mohou být trapézové, komůrkové nebo vlnité. Jejich pokládka je na dřevěný základ nenáročná a vystačíte si s trochou zručnosti, vhodným nářadím a pomocníkem. Podobně lze pracovat s plexisklem. Vždy počítejte se sklonem střechy kvůli stékání dešťové vody, kterou ideálně svádějte do nádoby pro další užití.
Tradičnějším způsobem je zastřešení terasy pomocí klasických střešních tašek, například takzvaných bobrovek. Tento typ krytiny také dobře imituje šindel. Samozřejmě existuje více způsobů a materiálů pro střechu, ale pro základní představu stačí tyto nejjednodušší.
Zkrášlení domu i zahrady
Zastřešená terasa samozřejmě musí dobře ladit s domem. Máte-li klasický venkovský domek, jen těžko se k němu bude hodit hlinková konstrukce. Naopak k moderní novostavbě nebude ladit klasická bobrovka. Pergola u zdi domu musí do jeho koncepce hezky zapadat a v zahradě by měla představovat příjemný doplněk, který bude stoprocentně plnit svůj účel. Od jara do podzimu zahradu zpestří a zároveň se stane nedílnou součástí domu. Pokud nemáte pro terasu prostor, obdobný účel může splnit zahradní altán nebo volně stojící pergola.
Nechte si pomoci
Necítíte-li se na stavbu konstrukce terasy včetně její střechy, určitě se obraťte na řemeslníky, kteří dané služby nabízejí. Řešení připraví na míru podle vašich představ a zároveň jej realizují. Zároveň nic nenechávejte na poslední chvíli. Právě teď je ideální čas pro poptávání zastřešení terasy.