Balanční kameny
Ilustrační foto. Zdroj: Pinq.cz

Balanční kameny pomáhají zlepšovat dětem motoriku i kondici

Jak dítě naučit zábavnou formou každodennímu zdravému pohybu? Jednoduše. Pomocí balančních kamenů. Vystačíte si s malým prostorem a ani nemusíte opustit obývací pokoj.

Jak využít balanční kameny

Balanční kameny jsou pro děti skvělou hračkou a pro rodiče výborným pomocníkem pro všestranný rozvoj jejich potomka. Výhodou kamenů je především skladnost a univerzálnost použití. V dnešní uspěchané době přibývá dětí, které mají problém s pohybem, ale i s motorikou. Hodiny tělocviku ve škole pro zdravý vývoj celého těla nestačí, dítě by mělo mít pohyb i ve všední dny po výuce, ale to jsou ještě často rodiče v práci a potomek tak skončí bez pohybu „na mobilu“. Zbývají tak víkendy, které mnohdy nestačí, a tak je s dětmi, které nechodí do sportovních kroužků, nutné vymyslet jinou efektivní činnost.

Sáhnete-li po balančních kamenech, menší děti motivujete k zábavnému cvičení, které zlepší nejen stabilitu jejich těla, ale také motoriku. Dokonce mohou rozvíjet i kreativitu. Větší děti si díky této všestranné pomůcce protáhnou celé tělo a zahřejí svaly. Procvičí si zábavnou formou rovnováhu, koordinaci i koncentraci. Balanční kameny lze také doplnit o gymnastický míč.

Ideální formou použití balančních kamenů je vytváření motorické dráhy. Touto jednoduchou formou lze děti motivovat k pohybu i doma. Děti si pomocí kamenů vytváří různě náročné stezky, které se snaží překonávat. Mohou zkoušet soutěžit na čas nebo rozvíjet svoji kreativitu při tvoření stezky. Takové cvičení zapojí do akce tělo i mozek, což je samozřejmě žádoucí.

Kde lze balanční kameny zakoupit?

Specialistou na sportovní, tréninkové a rehabilitační pomůcky nejen pro sportoviště a tělocvičny je Köcksport. Firma nabízí špičkové vybavení pro profesionální i rekreační účely, které si můžete prohlédnout a objednat na www.kocksport.cz.

Napsat komentář