netflix
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Bývalý manažer Netflixu byl shledán vinným z finančních podvodů

Podle amerického ministerstva spravedlnosti byl bývalý manažer Netflixu usvědčen z přijímání úplatků a nezákonných provizí během své činnosti u této neustále se rozvíjející internetové televize.

Michael Kail byl v letech 2011 až 2014 víceprezidentem Netflixu pro operace v oblasti informačních technologií. Americká justice jej nyní shledala vinným z praní peněz a podvodů. Ze závěrů, ke kterým soud došel, využil Kail svého vysokého postavení ve společnosti a neprávem si přivlastnil část zisků.

Společnost Netflix manažera zažalovala již v roce 2014, když přesunul některé příjmy firmy do vlastního byznysu týkajícího se poradenství. Celkově šlo o více jak půl milionu dolarů od technologických společností poskytujících produkty nebo služby Netflixu.

Podle jeho právničky jde o rozsudek, který není dostatečně vysvětlený a není podložený skutečnými důkazy. Připravuje se tak odvolání. Kail byl podle ní pro Netflix obrovským přínosem a stal se jedním ze stěžejních zaměstnanců, kteří se podíleli na úspěchu Netflixu.

Zdroj: The Verge
Napsat komentář