zdravotní sestra s injekcí
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Zdravotní sestra v Německu použila místo vakcíny solný roztok

Zdravotní sestra v německém Frieslandu nezpůsobila problémy jen sobě, ale i dalším dvěma stovkám lidí, z nichž někteří namísto vakcíny BioNTech/Pfizer dostali solný roztok. Zdravotnice údajně omylem rozbila několik ampulek s očkovací látkou a svoji chybu chtěla zamaskovat tímto absurdním způsobem.

Úřady nyní žádají všech 200 lidí, kteří byli minulou středu očkováni ve středisku Červeného kříže ve Frieslandu, aby se přihlásili k testování na protilátky. Je totiž nutné zjistit, kterým šesti lidem byl podán jen solný roztok.

Případ šetří policie jako možné ublížení na zdraví, přičemž zdůraznila, že aplikace solného roztoku nepřestavuje pro pacienty zdravotní riziko. Solný roztok je látka, kterou se ředí vakcína a úkolem zdravotní sestry je příprava injekce, která kombinuje očkovací látku a roztok. A právě při této činnosti žena ampulky upustila.

Ke svému činu se přiznala kolegyni, která informovala nadřízené a případ se provalil. Nyní už u přípravy ampulek s vakcínou nezůstává jen jeden člověk, aby se předešlo podobným nehodám. Zdravotní sestra údajně nechtěla incident hlásit kvůli možným nepříjemnostem. Jaký trest ženě hrozí, není uvedeno.

Napsat komentář