certifikaty
Zdroj obrázku: Billion Photos / Shutterstock.com

Certifikáty, které se vyplatí sledovat pro kvalitu a ochranu životního prostředí

Na první pohled se může zdát, že si výrobci a poskytovatelé služeb dělají vše, co chtějí. Omyl je pravdou. Někteří z nich tvrdě pracovali na tom, aby získali určité certifikáty pro podložení kvality své práce. Jestli se chcete rychle přesvědčit o kvalitě produktů a služeb ještě před nákupem, měli byste sledovat certifikaci dodavatele. A to samé platí u ochrany životního prostředí při podnikání. Hledat musíte jen dva certifikáty:

  • označení 9001 – záruka kvality výrobků a služeb,
  • označení 14001 – systém environmentálního managementu.

Certifikát, na který se můžete spolehnout při nákupu

Máte pocit, že vám nikdo nedokáže poskytnout záruku na produkt již před nákupem? Velký omyl. ISO 9001 je zárukou toho, že nebudete zklamáni kvalitou pořízených věcí. Navíc se díky tomu dozvídáte, že má dodavatel velmi vřelé a důvěryhodné vztahy se svými klienty. Toto označení přitom mohou získat všechny organizace bez ohledu na velikost, druh nebo obor.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je spokojenost zákazníka při nákupu i jednání s podnikem. Zkoumají proto reference, spolupráci mezi dodavateli a odběrateli, ale také spokojenost zaměstnanců. Jednoduše musí firma prokázat, že je po všech ohledech nejlepší. Jedině tehdy mohou získat tento jedinečný certifikát a osvědčit se tak před svými potenciálními zákazníky.

Certifikát na ochranu životního prostředí

Papírem, který je v dnešní době velmi důležitý, je také potvrzení o ochraně životního prostředí při výrobě a poskytování služeb. ISO 14001 potvrzuje zákazníkům, že firma splňuje zásady ochrany životního prostředí. To znamená, že mají propracovaný postup při zpracování odpadů a pečují o maximální recyklaci veškerých odpadů, které firma vyprodukuje.

Důležité je také snižování energetické náročnosti a snížení vypouštěných emisí do ovzduší. Stejně jako u předchozího, i tento certifikát může získat firma bez ohledu na své zaměření nebo velikost. Jedná se o prestižní věc, protože bude mít odborně doloženo, že se podílí na environmentální pomoci naší planetě. A to je něco, co je v dnešní době velmi důležité pro zákazníky.

Napsat komentář