Cevin Key
Foto: Randy Wentzel, Wikimedia

cEvin Key ze Skinny Puppy vydal sólovku Resonance

cEvin Key, veterán industrialu, elektronický pionýr a jeden ze spoluzakladatelů kanadské formace Skinny Puppy, se popáté hlásí se svým sólovým projektem. Deska Resonance spatřila světlo světa v únoru a posluchači nám dají za pravdu, že autor rozhodně nepatří do starého železa.

Na čistě elektronickém albu, které rozhodně nepodléhá aktuálním trendům, hostuje celá řada zajímavých muzikantů. Českému publiku budou nejznámější IAMX nebo Otto von Schirach.

Hudebně se můžete těšit na pestrou paletu zvuků, vokálů i experimentů. cEvin Key si žádné hranice nevytyčuje. Zároveň se moc nevrhá do temných vod industrialu, ale ani nesklouzává k aktuální mainstreamové elektronice, a tak je deska svižná, zábavná a může přilákat i posluchače, pro které je tvorba Skinny Puppy moc surová.

Dalším pozitivním aspektem celého alba je jeho konzistence. Na desce nejsou žádná výraznější, ale ani hlušší místa. Celkem 12 skladeb na sebe koncepčně navazuje a Resonace tak posluchači servíruje jednu skladbu za druhou v pečlivě naplánovaném pořadí. V tom tkví kouzlo celého alba a v podstatě tak dokazuje, proč v době streamování, Youtube a dalších nástrojů k poslouchání hudby má stále smysl tvořit desky.

Resonance je příjemné album na poslech a i když napoprvé nemusí zaujmout, při dalších posleších se pomalu začne vrývat pod kůži tak, že si jej budete ve vašem přehrávači pouštět stále častěji.

Hodnocení: 4/5

Napsat komentář