žaluzie
Foto: Christine Bird / Shutterstock.com

Systémy stínění do oken můžete pojmout v moderním stylu

Pokud se budeme bavit o stínění do oken, tak to je v každém případě vždy potřeba. Každého asi v dnešní době napadnou klasické žaluzie, které se instalují na křídlo okna z vnitřní strany. V tomto případě se jedná o řešení, které je především nejlevnější. Má ale celou řadu úskalí, jako je například ohřívání vzduchu v místnosti, pokud se o lamely žaluzií opře slunce, případně je zde poměrně velký problém s ulpívajícím prachem. Toto vše dnes dokáží řešit modernější systémy, které mohou nabídnout i atraktivnější vzhled.

Více stylu do vašeho interiéru

Pokud nejprve zůstaneme u klasického vnitřního řešení žaluzií, tak se nemusíte spoléhat pouze na žaluzie horizontální, ale můžete zvolit atraktivnější vertikální žaluzie. Ty mají mnohem lépe vypadající široké lamely, které díky svému vertikálnímu umístění nejsou tak náchylné na ulpívání prachu. Připomínají v podstatě závěsy v modernějším provedení. Můžete zvolit také méně tradiční materiály, jako jsou: 

  • Vertikální žaluzie látkové
  • Vertikální žaluzie dřevěné

Látka je u vertikálních žaluzií sice poměrně běžná, ale můžete dnes zvolit velmi kvalitní látku, která zároveň může nabídnout i více barevných kombinací. Díky vertikální žaluziím tak můžete do svého bytu přinést nemalou dávku stylu, čehož byste se strohými klasickými žaluziemi nikdy nedosáhli. Velice zajímavým a luxusním provedením je pak nepochybně také dřevěná tkanina.

Úplné zastínění, automatika i bezpečnost

Dáváte přednost maximálnímu pohodlí? V tom případě pro vás může být zajímavé venkovní řešení. Můžete si nainstalovat venkovní žaluzie, ale také venkovní rolety, které nabídnou možnost úplného zastínění.  Tyto rolety můžete pořídit třeba v plastovém provedení, kromě zastínění mají vliv také na lepší termoregulaci objektu, poskytnou zvukovou izolaci a v závislosti na provedení mohou nabídnout také účinnou ochranu proti neoprávněnému vniknutí do objektu.

Napsat komentář