poklice
Foto: Lisa F. Young / Shutterstock.com

Lepší ochrana vozu, ale také lepší vzhled. Vyzkoušejte plastové lemy a kvalitní poklice

Bez rozdílu, jaký vůz vlastníte, v každém případě je potřeba o vozidlo trochu pečovat. Díky tomu si zajistíme, že nám bude dlouho a dobře sloužit. V některých případech je možnost zajistit ochranu také preventivní, a to například některým částem karoserie. Zároveň takové prvky dokáží zlepšit vzhled vozu. Pojďme se na některé z těchto prvků podívat.

Ochrana blatníků

Takovou možností ochrany části karoserie jsou plastové lemy, které se instalují na blatníky. Jedná se o exponovanou část karoserie, a tak si ochranu určitě zaslouží. Pokud se rozhodnete pro plastové lemy blatníku, je důležité zaměřit se na jejich správnou instalaci. Podstatné je v tomto ohledu odmastit povrch, na který budete lemy instalovat, přičemž je vhodné také ošetřit dané místo antikorozním přípravkem, aby nedocházelo ke korozi pod lemem. Doporučuje se také zdrsnění styčné plochy, aby lem dokonale přilnul. Pro jednodušší lepení je vhodné použít také stolařské svorky. Lemy zakoupíte: 

  • Přímo na konkrétní model vozu
  • Z kvalitního ABS plastu

S ohledem na rozlišnosti ve tvarování karoserie je samozřejmě potřeba zakoupit tento díl přímo na váš model vozu. Tyto díly jsou vyráběny z kvalitního ABS plastu, který nabízí vysokou odolnost. Jejich životnost je tak velmi dlouhá.

Vyhoďte staré poklice

Pokud už se rozhodnete instalovat plastové lemy, možná si všimnete, že je zde ještě něco, co by potřebovalo vyměnit. Zejména pokud máte vůz z druhé ruky, je docela možné, že poklice na kolech již dostaly zabrat. Především v těch případech, pokud předchozí majitel měl v oblibě obrubníky. Výrazně můžete vylepšit vzhled svého vozu, pokud si pořídíte nové poklice, které opět lze zakoupit přímo pro váš konkrétní vůz. Pořízení nových poklic na auto není nákladná záležitost a přitom dokáží za nízkou cenu udělat opravdu hodně parády.

Napsat komentář