nože
Foto: NikSorokin / Shutterstock.com

Dopřejte si kvalitu tradičního výrobce nožů. Důležitá je také správná péče o nůž

Za kvalitními produkty v libovolném oboru zpravidla stojí dlouholeté know-how. Výrobce, který má tradici při produkci svých výrobků, si totiž obvykle už prošel nejrůznějšími slepými uličkami vývoje, a tak dokázal svůj výrobní proces vypilovat k dokonalosti. Stejné je to v případě nožů, kde se na první pohled může zdát, že to není žádná věda. Ale také kvalitní nůž potřebuje mít perfektní čepel i ergonomickou rukojeť, aby se vám dobře zdržel a ještě lépe se s ním pracovalo.

Švédská tradice

Dlouhou historii ve výrobě nožů má právě tato severská země. Švédsko je domovinou tradičního výrobce Morakniv. Nože Mora jsou známy už od 19. století, přičemž se projevuje vysoká kvalita švédské oceli. Na čepele těchto nožů se používá zejména: 

  • Nerezová ocel
  • Uhlíková ocel
  • Laminovaná ocel

Na výrobu rukojetí nožů Mora se potom používá březové dřevo nebo plast. Ačkoliv se jedná o tradičního výrobce, tak je schopen nabídnout velmi dobrý poměr kvality a ceny. To je také to, co dnes hledá na trhu většina zákazníků. V nabídce tohoto výrobce najdete nože, které jsou určeny pro outdoorové použití, ale také nože pracovní nebo řezbářské. Většina profesionálů, kteří používají tyto nože pro svou práci, je oceňuje za jejich jednoduché provedení, a přitom robustní konstrukci, která dlouho vydrží.

Kromě různých specifických nožů, můžete zakoupit od tohoto výrobce také klasické kuchyňské nože. V sortimentu značky si tak vybere každý, ať už hledáte nůž jako pracovní nástroj, vybavení domácnosti nebo společníka na výlety.

Také o kvalitu se musí pečovat

Bez ohledu na to, jak je nůž kvalitní, tak vždy vyžaduje určitou míru péče. Mezi naprosto základní nástroje, které jsou určeny k péči o nože, patří brusné sady a příslušenství na broušení nožů. Tyto produkty vyrábí také česká značka KMFS. Vyrábějí se v Lanškrouně moderními postupy na CNC strojích. Zajistí vašemu noži maximální ostrost, což je předpokladem pro přesnou a bezpečnou práci.

Napsat komentář