Toner
Foto: WUTTISAK PROMCHOO / Shutterstock.com

Kvalitní tonery za ty nejlepší ceny nakoupíte online

Nakupujete pravidelně spotřební materiál do tiskárny? Především tonery často znamenají poměrně vysoké výdaje. Zejména v případě, pokud tisknete opravdu hodně. To je stále více aktuální také v dnešní době, kdy řada z nás provozuje home office. Ve své domácí kanceláři si zkrátka musíte zajistit řadu věcí sami. Tiskárna je mnohdy stále nezbytností, ale rozhodně se při jejím provozu dá poměrně efektivně ušetřit. Poradíme vám jak.

Hned několik možností volby

Pokud jste byli dosud zvyklí, že kupujete do své tiskárny toner od výrobce vašeho zařízení, zaplatíte mnohdy poměrně vysokou částku. Na trhu přitom máte dnes na výběr. Rozhodovat se můžete mezi: 

  • Originálními tonery
  • Repasovanými tonery
  • Alternativními tonery

Výhodný nákup toneru

Jestliže vezmeme v úvahu originální toner, tak ten bude obecně nejdražší. Na druhou stranu můžete najít na internetu zajímavé nabídky, a sice pokud se podíváte na sortiment e-shopů, které se specializují právě na náplně do tiskáren. Můžete tak pořídit třeba tonery Epson za opravdu dobrou cenu. Internetový prodej prakticky vždy znamená finanční úsporu, přičemž to platí rovněž i v tomto případě. Další volbou potom je, pokud se rozhodnete koupit repasovaný toner, který je v podstatě opětovně naplněným originálem. Také tyto tonery někteří prodejci nabízejí a dá se s nimi ušetřit.

Ještě lepší volbou jsou potom alternativní tonery. Ty totiž představuji toner, který je kompatibilní s vaší tiskárnou, ale pochází od alternativních výrobců. Pokud se rozhodnete zakoupit takové tonery u ověřených prodejců, získáte klidně i za pětinu ceny originálu třeba tonery Brother, kde je přitom garantována vysoká kvalita. Nemusíte se tedy ničeho při nákupu takového toneru obávat. Alternativní toner totiž rozhodně neznamená, že je horší. Naopak vám poskytne srovnatelnou kvalitu tisku s originálem a přitom výrazně ušetříte.

Napsat komentář