Milada Horáková
Milada Horáková ve vazbě. Zdroj: Volné dílo

Démon Kalousek zpunktoval promítání podobizny Horákové během komunistického proslovu

V úterý 16. června 2020 došlo ve sněmovně ke zvláštní situaci. Během brífinku KSČM, tedy strany, která se nikdy nezřekla své krvavé minulosti, byla na pultík promítána podobizna zavražděné Milady Horákové.

Tiskové konference politických stran jsou většinou nuda. Ty komunistické jsou navíc neposlouchatelné, a tak firma Artur Production proslov politických lídrů KSČM zpestřila promítáním siluety Milady Horákové, která před sedmdesáti lety zemřela za strašlivých okolností po zinscenovaném politickém procesu.

Komunisté se za smrt Horákové nikdy oficiálně neomluvili, vykonstruovaný soudní proces někteří naopak zlehčují a ve známost vešel především výrok bývalé poslankyně Marty Semelové, která patří k tvrdému jádru strany, že Horáková se k trestné činnosti de facto přiznala. O tom, že to přiznání bylo vynucené, však Semelová zřejmě neví.

Kdo ale o promítání podobizny na pultík věděl, byl „politický démon“ Miroslav Kalousek. Ten v jednom ze svých tweetů sám přiznává, že byl požádán, zda by pánům z Artur Production neumožnil jako hostům vstup do sněmovny, čemuž nedokázal odolat.

Minulost je třeba stále opakovat, abychom se podobných chyb nedopouštěli v budoucnu. Podle posledních volebních průzkumů mají komunisté kolem 5 %. Pohybují se tak na tenkém ledě a je proto docela možné, že se s nimi v poslanecké sněmovně budeme loučit. Smutné loučení to však nebude.

Napsat komentář