kompresor
Foto: Gorlov-KV / Shutterstock.com

Do garáže nebo do dílny se vám bude hodit kvalitní nabíječka nebo všestranný kompresor

Pokud máte vlastní garáž nebo dílnu, určitě ji máte plnou potřebného vybavení, které se může hodit v celé řadě situací. Rozhodně by ve výbavě takové domácí dílny neměla chybět ani nabíječka baterií nebo kompresor. Proč jsou tito pomocnici pro vás vlastně důležití? Dokáží totiž zachránit nejednu nečekanou situaci.

Pro auto i pro motorku

Je jedno, zda parkujete v garáži auto nebo motorku nebo obojí, zejména pro motoristy je vždy důležitá kvalitní nabíječka. V žádné garáži by zkrátka neměla chybět. Čas od času je totiž vhodné také baterii dobít, a to je tedy činnost, kterou musíme dělat pravidelně. Zejména to platí tehdy, pokud jezdíte spíše kratší trasy. Nabíječky nejdete v mnoha provedeních, přičemž je můžete zakoupit za dobré ceny na e-shopu. Abyste nebyli překvapeni, že máte najednou vybitou baterii, určitě se zaměřte na: 

  • Vhodnou nabíječku
  • Tester baterie

U nabíječky je důležité, abyste věděli, jaké potřebujete pro svou baterii nabíjecí napětí. Podle toho potom můžete zvolit odpovídající nabíječku. Určitě se vám bude hodit ale také tester baterie, to pro ty případy, kdy si nejste jisti, v jakém je baterie stavu. Nemusíte tak stav baterie odhadovat, ale vše si jednoduše ověříte.

Univerzální kompresor

Velice univerzálním pomocníkem do garáže či dílny je kompresor. Také s ohledem na váš automobil nebo motorku jej můžete použít třeba pro dohuštění pneumatik. Využijte jej ale klidně také u svého kola, při dohušťování nafukovacího bazénu na zahradě apod. Můžete si pořídit kompresory pro různé účely, kdy jedním z hlavních parametrů vždy je, jak velký tlak dokáže konkrétní kompresor vyvinout. Počítejte s tím, že kompresory, které dokáží nabídnout vyšší tlak, budou samozřejmě těžší a budou zabírat více místa. Velké kompresory pak mohou být doplněny o kolečka pro snadnější přemísťování.

Napsat komentář