party
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Jak se na počátku devadesátých let pařilo na gabber

Gabber (nebo také gabba) je hudební styl, jehož sláva je už dlouhá léta v pozadí nově vzniklých, ne však nutně lepších, hudebních odnoží tvrdé elektroniky. Gabber také znamená kámoš a kámoši znamenají pařbu. Jak se na počátku devadesátých let na gabbu pařilo, ukazuje na dobovém snímku parta z Holandska.

Hudbu v rytmu sbíječky doprovází specifická unikátní choreografie mladých borců a je nutné podotknout, že podávat takové výkony po celou noc, potřebuje velkou zásobu energie. Všimněte si také účesu, který je pro gabbery typický možná dodnes a rozebírat jeho důvody by asi bylo nad rámec těchto řádků.

Netypické je také sportovní oblečení. Jenže jsme asi v roce 1993 v Rotterdamu a tihle borci mají na sobě vohoz, který by jim v našich končinách každý vrstevník záviděl.

Rozhodně největším zážitkem je taneční styl posledního pařmena. Ale ani druhý borec v červeném nepostrádá nadání, zřejmě závodně běhá přes překážky.

Tracklist hudebního doprovodu:
0:00​ Bald Terror – Rotterdam
1:14​ Uranium – Rippin‘ Off Wax
2:03​ Diss Reaction – Jiiieehaaaa
2:41​ Lenny Dee – Fucking Hostile (Lenny Dee Mix)

Aby toho nebylo málo, přidáváme asi vůbec první gabber track od Mescalinum United. Skladba We Have Arrived vyšla v roce 1990 a dnes sice může znít trochu archaicky, ale oproti sladkým techno kouskům, které dnes vznikají, je to pořádná nálož.

Zdroje: Youtube@monotek darkmatter; Youtube@one medium films
Napsat komentář