Blixa Bargeld
Blixa Bargeld. Zdroj: Repro Youtube

Einstürzende Neubauten přestavují nový rouškový klip

Nové album berlínské kultovní kapely Einstürzende Neubauten se chystá na polovinu května. A aby se jejich příznivci měli na co těšit, Alexander Hacke a jeho parta vypustili do světa první singl z nového alba. Jmenuje se Ten Grand Goldies.

Neubauten hrají 40 let. Starší a střední generace je nejspíše bude znát díky avantgardně-industriálním albům z osmdesátých let, kdy jejich tvorba trochu pronikala i do Československa. Kapela v roce 1987 dorazila na festival do Plzně, ale díky fiasku, kdy se po punkových Die Toten Hosen objevil na pódiu Michal David a pankáči jeho vystoupení zkrátka neunesli, kapela nevystoupila a svazáci je i s Toten Hosen předčasně vypakovali za hranice.

Pro mladší generaci mohou být Einstürzende Neubauten velkou neznámou. Pokud ale někomu nestačí jen tuctová mainstreamová hudba, cestu si k nim může najít. Blixa Bargeld je charismatický člověk a písně jako Nagorny Karabach nebo Silence is Sexy mohou oslovit prakticky kohokoliv.

Rovněž nesmíme zapomenout na industriální soundtrack k dokumentu Babylon Berlin z roku 2001.

Nový klip je v duchu doby, a tak nechybí ani rouška. Mrkněte a napište nám do komentáře, zda se vám skladba líbí a nebo vám naopak vůbec nic neříká.

Napsat komentář