corona
Foto: Corona official

Hit devadesátek znovu v kurzu díky koronaviru

Pro většinu z nás není pandemie nového koronaviru zrovna jednoduchým obdobím. Odprosťme se ale od samotné nemoci a zaměřme se na jméno jejího původce. Koronavirus, v angličtině coronavirus, v nás vyvolává různé asociace.

V médiích se nejvíce skloňuje oblíbené mexické pivo Corona. Pivovar musel kvůli sníženým objednávkám dokonce přerušit výrobu tohoto oblíbeného moku. Co naplat, že je zcela bezdůvodné spojovat pivo a koronavirus. Zkrátka někteří lidé jsou pověrčiví a to zřejmě platí obzvlášť na severoamerickém kontinentě. V Japonsku si jistě oddechli, že už se nevyrábí model Toyota Corona.

A pak je tady zpěvačka Corona. Pokud vám její jméno nic neříká, budete asi mladší generace, ale v polovině devadesátých let to byl na poli eurodisca celkem pojem. Hit „The Rhythm Of The Night“ brázdil světové hitparády včetně v Česku populárního Esa. Stejnojmenného singlu vydaného v roce 1994 se prodalo jen v Británii milion kopií. Olga de Souza, jak se zpěvačka skutečně jmenuje, vydala o rok později stejnojmenné album, které se také celkem chytlo.

Další úspěchy se ale nedostavily a Corona upadla v zapomnění. Až do světové pandemie koronaviru. Hit The Rhythm Of The Night má v posledních týdnech desetitisíce přehrání a stovky komentářů. Nejtrefnější z nich zní takto: „This is the virus of the night“.

Lidé se zkrátka umějí bavit i ve špatných dobách a muzika byla vždy tím nejlepším prostředkem.

Napsat komentář