facebook
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Facebooku unikla data o půl miliardě uživatelů. Jsou mezi nimi i české účty

Modrému velkému bratrovi prý v roce 2019 unikla data více jak půl miliardy uživatelů. O citlivé zprávě informoval jako první portál Business Insider. Podle iDnes je mezi nimi i 1,4 milionů uživatelů z Česka.

Informace o ukradených datech se objevila na hackerském fóru a dále se šířila na Twitteru. Konkrétně by mělo jít o celá jména, telefonní čísla, data narození a e-mailové adresy uživatelů ze 106 zemí. Takové údaje může hacker využít například v situaci, když se chce v online prostředí vydávat za někoho jiného, případně je možné zneužít kontakty pro obtěžující nebo podvodné zprávy či nevyžádané telefonáty.

Facebook údajně na únik zareagoval ihned po zjištění, tedy v srpnu 2019. To už ale škody nenavrátí. Jak je vidět, největší sociální síť se s bezpečnostními problémy potýká dlouhodobě a je otázkou, do jaké míry se jimi zabývá.

V roce 2018 Facebook řešil únik databáze asi 87 miliónů uživatelů, ke kterým získala přístup společnost Cambridge Analytica . Nyní jde o průšvih mnohonásobně většího rozsahu a jsme zvědaví, jak se kauza bude vyvíjet.

Facebook podle Marka Zuckerberga lidi sbližuje. Teď to vypadá, že je sbližuje dokonce i bez jejich vědomí.

Napsat komentář