sčítání 2021
Zdroj: repro scitani.cz

Online sčítání začalo typicky po Česku. Výpadek systému, jak jinak…

Skutečnost, že v sobotu chvíli po spuštění zkolaboval systém na online sčítání obyvatel, asi nikoho nepřekvapí. České státní instituce na poli digitalizace procesů neskutečně tápou a je jedno, zda za to může dodavatel nebo nezkušenost, ve výsledku to nikoho nezajímá. Problémy byly s nákupem dálničních známek a první online registrace na očkování proti covidu byly také tragické. Jak by vypadaly digitální volby po Česku, to raději nelze domýšlet.

Původně mělo sčítání probíhat online do 9. dubna, ale po víkendovém kolapsu se statistici rozhodli prodloužit možnost vyplnění formuláře online až do 11. května, tedy do dne, kdy končí celá akce, včetně možnosti vyplnit sčítací formulář na papír.


Sčítání 2021
Zdroj: repro scitani.cz

Paradoxní je, že na webu scitani.cz ještě včera visela informace, že je tak možné učinit do 9. 4. Níže je printscreen z 29. 3. Informace o prodlouženém termínu byla k nalezení až v sekci aktuality.


Sčítání 2021
Zdroj: repro scitani.cz

Pro osoby, které se nechtějí sečíst online, je možnost odevzdání papírového formuláře, a to od 17. dubna. Evidentně se tak sečte i Miroslav Kalousek.

Nezbývá než věřit, že z trojice online trapasů si stát vezme poučení. Online systém je podle ČSÚ aktuálně plně v provozu a připraven zajistit bezproblémové sečtení všech obyvatel v Česku a českých občanů v zahraničí.

Napsat komentář