koncert
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Festivalové léto 2020? Zapomeňte

Velké festivaly v létě nebudou, oznámil to po pondělní tiskové konferenci náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Opatření se netýká jen hudebních festivalů, které každým rokem v Česku přibývaly jako houby po dešti, ale prakticky všech akcí, na kterých by v jeden okamžik bylo více jak 200 lidí.

Není to definitivní, může být i hůř

Prymula uvedl, že si dokáže představit akce pro 150 až 200 lidí a podobně tomu bude i se sportovními zápasy. Čeká nás tedy kulturně mrtvé léto.

Již dříve bylo jasné, že vzhledem k pandemii nového koronaviru nebudou moci dorazit žádné avizované zahraniční hvězdy. Nyní je jisté, že pokud vůbec nějaké akce proběhnou, budou to malé lokální festivaly nebo koncerty. Otázkou je, zda se pořadatelům vůbec vyplatí takové akce konat. Lidé si zřejmě budou muset vystačit se zábavou na venkovních zahrádkách klubů a barů.

Otázkou však zůstává, zda nakonec nedojde k opětovnému úplnému zákazu všeho. Pandemická situace se sice v současné době stále zlepšuje, ale jak to bude vypadat za měsíc, dva, je ve hvězdách. Má tedy cenu z hlediska pořadatele něco plánovat? Necháme se překvapit. Jisté je, že kulturní léto letos bude opravdu jiné.

S koronavirem se ale také nabízí možnost cestování po relativně prázdných českých městech, třeba v naší metropoli lze aktuálně sehnat opravdu levné ubytování. a krásné jsou i svatby v Praze, protože turisticky exponovaná místa nyní zejí prázdnotou, což se dá využít zcela jinak než je obvyklé.

Napsat komentář