Haus Arafna - Asche
Foto: Haus Arafna promo

Haus Arafna vstali z popela a vydali album Asche

Haus Arafna není zrovna veselá dvojice, každopádně my máme radost z jejich posledního alba, které vyšlo již v loňském roce. Duo se odmlčelo na dlouhých devět let a nyní, jak název alba napovídá, vstávají z popela. Za tu dobu se toho ve světě hodně změnilo, ale svět pana a paní Arafnových zůstává stejný – chladný, syrový a ušní bubínky devastující.

Nové album Asche vyšlo opět na vlastní značce Galakthorrö a nabízí celkem 12 chladných skladeb, které rozhodně nejsou pro každého. Pokud jsou vám pojmy jako power noise, industrial nebo dark ambient naprosto cizí, možná vás čeká zděšení. Holdujete-li temné elektronice, hluku nebo destruktivnímu metalu, pak víte, co vás čeká.

Související čtení:  Electromág Anthony Rother vydal nové album Metrowelt

Haus Arafna však nikdy nedělali typický noise. I na novém albu se pod nesčetnými ruchy s hustou atmosférou skrývá rozmanitý svět těch nejjemnějších ruchů a zvukových nuancí. Z téhle skořápky se dere zpěv, jenž by na rádiu Blaník vyděsil snad všechny posluchače. Porucha ale není na přijímači, porouchán je příjemce.

Zvuková destrukce, kterou na posluchače Arafnovi nastražili, je však pouhým zdáním a šálením smyslů. Asche je propracovanou kompozicí, která se musí skutečně poslouchat, teprve poté ji lze pochopit. Je to stejné jako kdybyste čtenáři knih Michala Viewegha dali číst Heideggera. A právě v pochopení je ukryto tajemství, které duo prostřednictvím, na první poslech naprosto šílené změti zvuků, vydává. Haus Arafna je svatým grálem elektroniky a cesta k němu není rozhodně snadná. Cesta zpět už neexistuje.

Top skladba: Sieh Mich An [Wenn Du Stirbst]

Haus Arafna – Asche (tracklist):

01 – Leiden An Deiner Statt [Schwarzer Strom I]
02 – Feierhalle [Erweckt Im Krematorium]
03 – Kreise Um Das Nichts [Rauschen In Der Nacht]
04 – Asche [Wir Gehen Auf]
05 – Toter Mensch [Krone Der Schöpfung]
06 – Keine Tränen [Keine Keine Keine Eine]
07 – Sieh Mich An [Wenn Du Stirbst]
08 – Deine Liebe [Durchdringt Die Welten]
09 – Erwache In Angst [Schwarzer Strom II]
10 – Sieh Mich Nicht An [Wenn Ich Dich Berühre]
11 – Eroberung Der Einsamkeit [Gefühle Sind Krankheit]
12 – Ausbluten [Pulsschlag Der Freiheit]

Napsat komentář