Apple Watch
Foto: Pexels

Jak vybrat řemínek k Apple Watch

Chytré hodinky představují pro mnoho lidí nepostradatelného společníka nejen ke komunikaci, ale také ke sledování tělesných aktivit a zdraví. V neposlední řadě se rovněž stávají stylovým doplňkem. Zejména volbou řemínku lze přístroj na zápěstí vyladit k obrazu svému. My se dnes podíváme na to, jak vybrat správný řemínek k hodinkám Apple Watch, někdy také označovaný Apple Watch band. Nejde o nic složitého.

Velikost

Všechny modely Apple Watch jsou těchto šířek:

  • 38 mm,
  • 40 mm,
  • 42 mm,
  • 44 mm.

Udávaná velikost v milimetrech je také uváděna u řemínků, proto volte stejnou šířku. Délka je u většiny univerzální a lze ji korigovat podobně jako u pásků pro klasické hodinky, případně pomocí suchého zipu.

Materiál

Volba materiálu nemusí být jen otázkou vkusu, ale i praktickou volbou. Vzhledem k velkému množství nabízených řemínků pro Apple Watch není problém sehnat tento doplněk, který se vám bude líbit a zároveň bude funkční. V následujícím přehledu uvádíme nejčastější materiály.

  • Silikon – materiál vhodný pro sportovce a aktivní lidi. Jedná se o odolný a pevný pásek, kterému nevadí vlhkost. Lze jej ale využívat pro celodenní nošení.
  • Kůže – jednoznačná volba pro ty, kteří chtějí elegantní doplněk vysoké kvality. Kůže je odolná proti oděrům, pevná a symbolizuje luxus.
  • Ocel/nerez/kov – Opět symbol elegance. I pásky na Apple Watch z kovu jsou pevné a mají dlouhou životnost. Někomu však může vadit jejich větší váha.
  • Nylon – Pohodlný, lehký a prodyšný materiál, který na ruce skoro necítíte. Ideální volba pro celodenní nošení.

Zapínání

Důležitým faktorem ovlivňujícím výběr řemínku je způsob zapínání. Zde je opravdu mnoho možností. Stále vyhrává klasické zapínání na přezku, ale lze hledat i řemínky pro Apple Watch na pohodlné magnetické zapínání, kolíčkové, či jednoduše na suchý zip. To se hodí hlavně u varianty z nylonu.

Skvělé je, že řemínky jdou jednoduše měnit, a proto je můžete střídat podle situace. Jiný si vezmete třeba na ples a jiný na výlet do hor.

Napsat komentář