letní šaty
Foto: Unsplash

Jaké doplňky k letním šatům pozvednou váš outfit na novou úroveň?

Letní sezóna je na dosah, a tak je čas provětrat šatník. Máte v něm vzdušné a zároveň stylové kousky? Jestliže zní odpověď ano, pak jste na horké dny připravená. Lehké šaty poskytují nejen pohodlí, ale také navozují eleganci. Zkombinujte je s různými doplňky, které váš letní outfit pozvednout na zcela novou úroveň. Přinášíme vám pár tipů na příjemné kombinace.

Experimentujte a hrajte s barvami

Ať už máte jakoukoliv barvu nebo vzor šatů, vždy k nim přijde vhod široký pásek. Ten krásně zdůrazňuje pas a zároveň je zajímavým estetickým prvkem. Může být z kůže či textilu, někdy je obohacený kovovou přezkou. Pohrajte si s barvami, pásek dokáže s vaším outfitem hezky kontrastovat, například k bílým letním šatům se skvěle hodí červený nebo námořnicky modrý pásek. Špatně ale neuděláte ani s podobnými barvami. Tím vytvoříte příjemně jemný efekt.

V podobném duchu využijte i šály či klobouky. Lehké šifónové šály mohou být praktickým i estetickým doplňkem, který dodá vašemu outfitu nádech elegance. Můžete je jednoduše uvázat kolem krku, nebo použít jako pásek. Klobouky, ať už slamáky nebo elegantní fedory, nejenže chrání před sluncem, ale také skvěle doplňují letní vzhled. Určitě zkuste sladit barvu klobouku s botami nebo kabelkou. Vytvoříte tak příjemný jednotný outfit a bude radost na vás pohledět.

žena v kloubouku
Šaty můžete vhodně doplnit kloboukem a výraznými náušnicemi. Foto: Unsplash

K letním šatům se nejvíce hodí lehké sandály či baleríny, ale ani teniskami neurazíte. Barva bot by měla ladit s šaty. Pro večerní příležitosti se nebojte sáhnout po elegantních sandálech na podpatku.

Důležitým prvkem vašeho letního outfitu je samozřejmě vhodná kabelka. Ta by měla být lehká, dostatečně prostorná a hlavně dobře kombinovatelná s vaším oblečením. Naším tipem pro denní nošení jsou slaměné kabelky. Na večer a formálnější příležitosti se pak hodí menší kožené kabelky.

Dalšími doplňky, které mohou váš letní look obohatit, jsou výraznější šperky jako třeba náušnice, náhrdelníky či náramky. Ty by opět měly ladit s dalšími doplňky. Určitě nezapomeňte mít stále při ruce sluneční brýle. Vyberte si takové, které sednou tvaru vašeho obličeje.

Tip pro ženy s plnější postavou

Pro plnoštíhlé ženy jsou vhodné takové šaty, které lichotí postavě a zvýrazňují přednosti. Výbornou volbou je empírový střih, který zvýrazňuje dekolt a schovává partie pod ním. Naopak se vyvarujte příliš těsným nebo naopak příliš volným střihům, které mohou postavu deformovat. Jako vzor pro letní šaty pro plnoštíhlé se hodí vertikální pruhy nebo menší květy. Doplňky pak laďte dle výše uvedených tipů.

Kombinace šatů a doplňků na léto je o kreativitě, ale i o osobním vkusu. Experimentujte s barvami, vzory a různými doplňky a najděte tak sama sebe. Nezapomínejte však na to nejdůležitější, a tím je pohodlí.

Napsat komentář