chorvatsko
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Letní dovolená v Chorvatsku plná klidu není nesplnitelným snem

Ani letošek nebude výjimkou a tisíce Čechů znovu v létě vyrazí na Jadran. Chcete se vyhnout přeplněným plážím, a přesto byste rádi také vyrazili do Chorvatska? Máme pro váš několik tipů, jak i na Jadranu zažijete báječnou a klidnou dovolenou.

Chorvatské robinsonády

Robinsonády zažívají obrovský boom. Že nevíte, o co se jedná? Vzpomeňte si na román Daniela Defoa. V Chorvatsku se sice nebudete cítit opuštěně jako Robinson Crusoe, ale klid vás tam rozhodně čeká. Robinsonádou se na Jadranu myslí typ ubytování, který je zcela mimo turistický ruch. Obvykle se jedná o malé kamenné domky u příjemných zátok stranou od přelidněných plážích. Mají často vlastní terasu, molo a někdy i kus vlastní pláže. Vybavené jsou vším, co je potřeba, a v podstatě jde o klasický apartmán, jen poněkud klidnější. Turisté si takové domky začali objednávat i na zimu, což dokazuje, jak příjemný pobyt v nich je.

Rybolov na Jadranu

Chcete-li klid, vyplujte na moře. Rybolov v Jaderském moři je o poznání pestřejší než ten na českém rybníce. Užijete si dovolenou na moři s koupáním a s vaším oblíbeným koníčkem. Budete daleko od přeplněných pláží, přesto v bezpečí a s lidmi, kteří sdílejí společný zájem. Můžete procestovat ostrovy nebo strávit celý pobyt na lodi. Je to jen na vás a na vašich finančních možnostech.

Vyhněte se hlavní sezóně

Dovolená Chorvatsko je příjemná i mimo prázdniny. Vyrazíte-li v červnu nebo v září do destinací více na jihu, můžete si užít poměrně klidný a příjemný pobyt v turisticky vyhledávaných lokalitách. Je možné se také řídit aktuální předpovědí počasí a v případě pěkného výhledu lze například volit apartmán Chorvatsko last minute.

Vyhněte se turisticky exponovaným místům

I v Chorvatsku se nachází turisty zcela opomíjené lokality, které můžete navštívit i během letních prázdnin. Nepotřebujete-li k pobytu moře, doporučujeme Slavonii. Pokud je pro vás slaná voda podmínkou, zvolte ubytování ve výše uvedených robinsonádách nebo pátrejte po jiném odlehlém místě. V Chorvatsku je jich stále mnoho, prozrazovat je ale nebudeme.

Napsat komentář