TP-Link Tapo P100
TP-Link Tapo P100. Zdroj: TP-Link

Minirecenze: Chytrá zásuvka TP-Link Tapo P100

TP-Link Tapo P100 je chytrá zásuvka, která náleží do stejnojmenné řady zařízení pro chytrou domácnost výrobce, který má dlouholeté zkušenosti s vlastním vývojem síťového vybavení pro domácnosti i firmy. Série Tapo je tak vlastně jen logickým vyústěním historie firmy.

Výhodou zásuvky je, že ji můžete spárovat se smartphonem a následně ovládat prostřednictvím mobilní aplikace Tapo (ta je k dispozici pro Android i iOS). Přístroje připojené do průchozí zdířky tak můžete kdykoliv a odkudkoliv vypínat a zapínat – a pokud si zásuvek pořídíte více, můžete si je jednoduše popsat a rozčlenit v rámci jediné obrazovky.

Kladně hodnotíme také funkce Plánování a Časovač, díky kterým můžete snadno naprogramovat zásuvku tak, aby se v předem nastaveném čase vypínala nebo zapínala. Jako příklad uveďme přednastavení vypnutí nabíječky telefonu při nočním nabíjení. Jak možná víte, je delší udržování kapacity na úrovni 100 % škodlivé pro baterii, a u této zásuvky přebití a další snižování životnosti akumulátoru nehrozí.

Kromě toho však můžete také libovolně rozsvěcovat a zhasínat světla, a to nejen tehdy, když předpokládáte, že večer usnete u čtení nebo u televize – zdánlivě náhodné intervaly svícení v bytě či domě nechají každého potenciálního zloděje v nejistotě, zda se právě nacházíte nebo nenacházíte doma.

Zásuvka TP-Link Tapo P100 zároveň spolupracuje s virtuálními asistenty Google Assistant a Alexa, díky čemuž podporuje také hlasové ovládání. Pro zhasnutí světla tak už nebudete muset ani sahat po mobilu.

Díky drobným rozměrům (z pohledové strany 51 x 72 mm) je zásuvka dostatečně kompaktní na to, aby nezabírala místo zásuvkám v blízkém okolí. Za zmínku potom stojí ještě možnost sdílení oprávnění pro ovládání například v rámci rodiny, takže ovládat připojené přístroje rozhodně nemusí pouze jeden člen domácnosti.


Galerie:


Podporovaná technologie Bluetooth onboarding potom umožňuje snadné spárování se smartphonem (s nainstalovanou aplikací Tapo) do 20 vteřin. Samotná aplikace je pak jednoduchá a intuitivní a rychle se v ní zorientuje prakticky každý.

Verdikt

Na první pohled na zásuvce TP-Link Tapo P100 kladně hodnotíme její drobné rozměry a nenápadný, univerzální design, na ten druhý pak schopnost rychlého spárování s chytrým telefonem, jenž následně slouží jako ovladač. Zásuvku lze používat jako spořič energie připojených spotřebičů, ale také jako jeden z těch levnějších bezpečnostních systémů. Za plus považujeme funkce Plánování a Časovač s intuitivním programováním.

Napsat komentář