obal alba
Obal desky. Zdroj: Moby

Moby vydal nové album All Visible Objects. Nezklame ani nepřekvapí

Richard Melville Hall alias Moby se na hudebním výsluní pohybuje už nějaký ten pátek a nebudeme počítat, kolik vydal alb nebo singlů. Bývalý raver a vegan prostě umí.

V devadesátých letech jeho songy drtily taneční parkety, na konci dekády ale přišla zlomová deska Play, která svým úspěchem zůstává dodnes nepřekonána. Od té doby se Mobyho poetika až na desku Last Night příliš nezměnila, ale to vlastně nevadí, protože fanoušky emočně prodchnuté skladby hledající inspiraci v downtempu, gospelu či electru, baví.

Související čtení:  Zemřel zakladatel Kraftwerk Florian Schneider

All Visible Objects se drží stejného ducha. Kdo má Mobyho rád a zná jeho diskografii, pak by hned po prvních tónech především druhé skladby My Only Love dal ruku do ohně za to, že jde právě o Mobyho. Ale i ostatní skladby jsou typickým Mobym a ač se to nemusí na první poslech zdát, z některých je cítit návrat ke kořenům. Ambientní plochy tu a tam střídají rytmické rave pasáže, jako kdyby se svět vrátil do doby, kdy neexistoval internet a my jsme slepě hledali kvalitní kopii desky Everything Is Wrong.

Moby prohlásil, že část zisku z All Visible Objects, stejně jako ze všech jeho předchozích alb, která vyšla na jeho vlastním labelu Little Idiot, podpoří charitativní organizace zabývající se právy zvířat. Mobyho postoj se nemění, stejně jako jeho hudba, a to je vlastně správně.

Ukázky z alba All Visible Objects:

Napsat komentář