rave party
Ilustrační foto. Zdroj: Archiv Pinq.cz

Na ilegální rave party v Oslu se otrávilo 25 lidí

Nelegální rave party, která proběhla tento víkend v Oslu, neskončila dobře. Pětadvacet otrávených osob, z nichž je pět v kritickém stavu, má na svědomí oxid uhelnatý.

Za otravou stojí naftové generátory sloužící k napájení osvětlení a sound systémů. Mezi pěti osobami v kritickém stavu, avšak již mimo ohrožení života, jsou i dva zasahující policisté. Akce se ve vojenském bunkru zúčastnilo asi 200 osob. Zmatení lidé pohybující se v nedalekém parku upoutali pozornost policejní hlídky. Když na místo dorazila pohotovost, leželo na zemi v bezvědomí sedm mladých lidí.

Společnost, která je vlastníkem bunkrů, tvrdí, že o akci nevěděla. Vše proběhlo ilegálně a majitelé bunkrů akt označili za vloupání. Někteří účastníci pro norskou televizi uvedli, že často museli chodit na čerstvý vzduch.

Oxid uhelnatý je plyn bez zápachu a barvy. Vzniká spalováním paliv na bázi uhlíku, včetně plynu, ropy, dřeva a uhlí. Jde o nebezpečnou látku, protože vytlačuje kyslík z červených krvinek, což má za následek poškození hlavních orgánů. Nadměrná expozice způsobuje bolesti hlavy, nevolnost, kašel, dýchací potíže a v některých případech může dojít i ke smrti.

Hlavní organizátor akce zatím nebyl vypátrán.

Zdroj: abcnews.com
Napsat komentář