zaměstnanec
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nebrzděte si svůj byznys mzdovým účetnictvím

Rozvíjející se startupy a moderní firmy přenechávají účetnictví a další specifickou administrativu, která se netýká přímo samotného byznysu, třetím stranám. Je to logické, „úředničina“ často funguje jako zatažená ruční brzda u automobilu. Jenže chcete-li udržet krok s konkurencí, nebo ji dokonce předstihnout, nemůžete se zdržovat činností, která vás nikam neposune.

Typickým příkladem je mzdové účetnictví a s ním spojené činnosti, jako je vedení účetnictví, komunikace s úřady, zpracovávání daňových přiznání a další úřední evidence. Rozumíte-li dobře svému oboru, jistě se chcete rozvíjet jen v něm. Také víte, že zcela jistě existují i specialisté na účetnictví a daně. Tak proč se neobrátit přímo na ně?

Daňová problematika je džungle

Firmy zabývající se účetnictvím se v oboru vyznají. Pohybují se v něm denně a drží krok s legislativou. Podnikatel, obzvláště je-li plátce DPH, nemá šanci, pokud není odborníkem, dělat svoji činnost na 100 %, a k tomu ještě řešit daně. V případě malé firmy je možné zaměstnat účetní, ale na druhou stranu ani jedna osoba nemusí zvládnout celou agendu, obzvláště jedná-li se o mzdové účetnictví.

Plat zaměstnance a s ním spojené odvody na sociální a zdravotní pojištění představuje pro zaměstnavatele zásadní náklad a je dobré, aby výpočty byly provedeny správně dle platných předpisů. Obrátíte-li se na specialisty, můžete ušetřit nemalé náklady spojené například s pravidelným školením a navíc budete mít jistotu, že externí účtárna odvádí svoji činnost správně.

Obrátíte-li se na externí účtárnu, získáte klid a volné ruce na činnost, která vás opravdu živí. Pak se můžete skutečně rozvíjet a ukázat světu, co ve vás je.

Napsat komentář