autosklo
Foto: Pixabay

Jak dlouho trvá výměna autoskla

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, výměna čelního skla automobilu není pro odborné servisy žádný složitý úkon. Máte-li běžný automobil, zpravidla s opraveným vozem odjedete ještě týž den, kdy jste jej dali k opravě.

Oprava nebo výměna autoskla je nutnost

Výměna nebo oprava autoskla je nutná v případě jeho poškození nebo úplného rozbití. K poškození může dojít v důsledku střetu s letícím kamínkem nebo při drobnější kolizi. Rozbité sklo je většinou následkem pokusu o krádež vozu, jeho vykradení či nehody. V případě vykradení jde ale zpravidla o jedno z bočních skel, při nehodě pak bývá nejčastěji zničen přední kus.

Pokud je autosklo jen poškrábané, většinou stačí oprava formou bodové opravy. Ta vyjde podstatně levněji než jeho výměna a je také rychlejší. Nicméně zda je oprava čelního skla možná, posuzuje až technik na místě.

Výměna probíhá rychle

V případě, že je nutná výměna autoskla, buďte připraveni na to, že samotný úkon zabere zhruba hodinu, poté je ještě nutné počítat asi se čtyřmi hodinami schnutí, aby sklo perfektně drželo a bylo bezpečné. Zkrátka, dáte-li ráno automobil k opravě, je velká šance, že odpoledne odjedete s novým sklem.

Samozřejmě ale záleží na vytíženosti daného servisu, což si však lze předem ověřit. Některé opravny nabízejí i další bonusy k výměně, například pražské Autosklo S.O.S. nyní provádí při opravně skla zdarma pneuservis či výměnu oleje. Dalším benefitem je, že váš vůz bez skla bezplatně vyzvednou na domluveném místě.

Vždy se řiďte pravidlem, že bezpečnost je na prvním místě. S rozbitým, nebo poškozeným sklem, které neumožňuje výhled, nikam nejezděte. Rozhodně by se vám to nevyplatilo, a to nejen kvůli hrozbě pokuty, ale z důvodu vysokého rizika nehody. Výjimkou je malá nezvětšující se prasklina, jež není v zorném poli řidiče, tzn. mimo stírací plochu stěračů. I tak zde hrozí, že se poškození může rozšiřovat, proto byste s opravou nikdy neměli otálet.

Napsat komentář