Maxi Jazz
Foto: Stefan Brending, Wikimedia

Zemřel Maxi Jazz, zpěvák legendárních Faithless

Insomnia, God is a DJ nebo We Come One. To jsou nejznámější skladby tanečního dua Faithless. Skvělých skladeb ale kapela nahrála nespočet. Bohužel další již nepřibudou. Ve věku 65 let zemřel hlas kapely, Maxi Jazz.

Charismatický Maxi Jazz zemřel 24. prosince 2022. Podle rodiny odešel v tichosti v noci před Štědrým dnem. Příčina smrti nebyla uvedena.

Skupina Faithless, kterou tvořil Maxi Jazz společně se Sister Bliss, vznikla už v roce 1995. O rok později mohli příznivci elektronické muziky poprvé slyšet hypnotickou Insomnii. Následovalo sedm skvělých alb a stovky vystoupení po festivalech napříč světem. Faithless hráli třeba na Glastonbury, ale objevili se i u nás, například na Open Air Festivalu v Panenském Týnci v roce 2010.

Poslední deska All Blessed z roku 2020 byla nominována na dvě ceny Brit Awards.

Maxi Jazz, vlastním jménem Maxwell Fraser, se narodil v roce 1957 v Brixtonu. Začínal jako hip hopový DJ, když v roce 1984 založil Soul Food Cafe System. Později provozoval pirátské rádio. Po divokých osmdesátých letech založil dva labely – The Soul Food Cafe Band Tam Tam Records a Namu Records. Na druhém zmiňovaném začal vydávat vlastní muziku. Jako DJ Maxi Jazz vydal v roce 1996 desku Original Groovejuice vol. 1. To už ale bylo v době, kdy se na výsluní prodírali Faithless.

Napsat komentář