budoucnost
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Obec budoucnosti snadno a rychle

Digitalizace nemusí být doménou jen větších obcí a měst. Chytrá řešení jsou totiž často i jednoduchá. Možná i jednodušší než se na první pohled může zdát. Přinášíme vám tipy na několik smart produktů, které ulehčí správě obcí a měst, a to jak z hlediska energetiky, tak i v oblasti správy majetku.

Modul vzdáleného odpočtu

Může jít o modul vzdáleného odpočtu elektroměrů, vodoměrů nebo plynoměrů. Toto chytré řešení jednoduše a spolehlivě odpočítává jejich stav, přičemž nabízí několik benefitů. Eliminuje lidské chyby, šetří peníze za lidské zdroje a zároveň poskytuje kvalitní přehled například o efektivnosti využívání energie v obecních objektech. Řízení a kontrola takových modulů probíhá vzdáleně pomocí webové aplikace, a tak budete mít neustálý přehled o využívání energií ve vaší obci nebo městě.

Chytré veřejné osvětlení či rozhlas

Velkým pomocníkem pro obecní rozpočet je modul veřejného osvětlení. Lampy totiž nemusí svítit po celou noc všude, ale jen tam, kde je to nutné, nebo v případě, že místem někdo prochází. Toho dosáhnete díky chytrým senzorům ovládajícím veřejná LED svítidla. Ta lze také ovládat dálkově, měnit jejich intenzitu, nebo nechat svítit jen některá. Na tato řešení lze také získat dotaci z Národního plánu obnovy (NPO). Ve stejné aplikaci je možné hlídat stav bezdrátového rozhlasu.

Odpadové hospodářství

Pravidelný svoz odpadu může být neefektivní. Popelářské vozy často vyvážejí poloprázdné kontejnery, ale zároveň se stává, že jsou na druhé straně obce už několik dní přeplněné. Ano, taková situace je vcelku běžná a efektivně ji řeší senzory zaplněnosti kontejnerů. Usnadníte tak život občanům i sobě, a hlavně obecnímu rozpočtu. Efektivní plánování svozu odpadu totiž šetří peníze i životní prostředí.

Životní prostředí

Kvalitu života v obci ovlivňuje mnoho dalších faktorů, jako je hluk, prach, ale třeba i stav hladiny blízkých toků. Vše zmíněné je možné monitorovat a v případě negativních výsledků lze ihned reagovat efektivními opatřeními.

Udělat z obyčejné obce chytrou je jednoduché. Obraťte se na odborníky ideálně z firmy Elmik.cz, kteří vám připraví řešení na míru a s ohledem na váš rozpočet. Život ve vaší obci bude o něco kvalitnější a občané budou spokojenější.

Napsat komentář