perský koberec
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Perské koberce jako nádherný bytový doplněk, ale i investice

Orientální perské koberce jsou nadčasové a staletími prověřené bytové doplňky. Ty nejkvalitnější pak po staletí skutečně vydrží. Nechte se inspirovat blízkovýchodními motivy a vpusťte do svého interiéru nádech tajemných a vzdálených krajin.

Bytový doplněk s tradicí

Orientální koberce nejsou jen obyčejným kusem látky, který leží jen tak ladem na podlaze. Pestré vzory, fascinující motivy a krásné kombinace barev jsou skutečnými uměleckými díly. Proto je v domácnostech nenajdete v chodbách nebo koupelnách, ale na čestných místech v obývacích pokojích, kterým vdechují jedinečnost.

Klasické a tradiční zdobné vzory jsou pestrou mozaikou, jíž většinou dominuje červená nebo rudá, která se mísí s okrovou, hnědou nebo černou. Výjimkou ale nejsou i méně tradiční barvy, jako je třeba modrá. Oblíbené jsou i zelené. Orientální interiér je sice pestrý, ale nikdy ne divoký. Barevné kombinace musí vždy ladit, a tak je tomu i u koberců. Přestože jeden kus může mít i několik barev, tak je jejich kombinace vždy na pohled příjemná.

Chcete-li si zpestřit domov orientálním kobercem, určitě berte v potaz i charakter vašeho interiéru. Koberec má vždy ladit s okolím, neměl by být zcela dominantním prvkem v místnosti, ale neměl by ani úplně zapadnout. V obývacích pokojích jej lze chápat jako centrální plochu místnosti, která dává interiéru osobitý a sebevědomý ráz.

Orientální koberec jako investice

Perské koberce lze chápat i jako investici. Pokud zvolíte kvalitní ručně dělaný kus vyrobený klasickou řemeslnou technikou z hedvábí a bavlny, dotknete se luxusu, který nestárne. V takovém případě se zajímejte o původ koberce, ale i to, jak se o něj starat. Některé kousky z dílen, kde se technika dědí z generace na generaci, mohou stát i statisíce. Tyto informace získáte v každém obchodě s kvalitními orientálními koberci.

Orientální kusové koberce tak nejsou jen stylovým doplňkem interiéru, ale často i sběratelským kouskem, který přežije několik generací.

Napsat komentář