Aaron Carter
Aaron Carter v roce 2013. Foto: Will Fisher, CC BY-SA 2.0, Wikimedia

Pitva potvrdila, že za smrt Aarona Cartera mohou drogy

Smrt Aarona Cartera (✝34), mladšího bratra slavnějšího Nicka Cartera z Backstreet Boys, byla pitvou konečně objasněna. Utonutí ve vaně si způsobil sám po požití návykové látky.

Aaron Carter se jako dětská hvězda svezl na konci devadesátých let na vlně popularity chlapecké kapely Backstreet Boys, kde působil jeho bratr Nick. Později přesedlal k rapu a vedl vcelku bouřlivý život. S nadsázkou se dá říci, že se „proslavil“ více než muzikou svými problémy s drogami a rodinnými konflikty. Svoji závislost na omamných látkách se snažil řešit, docházel na terapie, ale nedařilo se mu ji zvládat.

Život hvězdy vyhasl v listopadu 2022, kdy byl nalezen utonulý ve vaně ve svém domě v Kalifornii. Již tedy se spekulovalo o drogách, avšak jeho matka tvrdila, že mu ke smrti někdo pomohl, i přestože koroner nenalezl v plicích vodu, což by svědčilo o násilné smrti.

Závěreční zpráva z pitvy zní, že Aaron Carter zemřel v souvislosti s požitím Xanaxu, což je extrémně návyková a nebezpečná látka, v kombinaci s inhalováním difluoroethanu. Omámený zřejmě sklouzl pod hladinu, načež utonul.

Podobně tragickým způsobem zemřela v roce 2012 Aaronova sestra Leslie, která se předávkovala tvrdými drogami.

Nejslavnější ze sourozeneckého klanu Carterů zůstává Nick. Oblíbený blonďák z Backstreet Boys se aktuálně věnuje sólové popové tvorbě. Jeho poslední singl Hurts To Love You vyšel letos v lednu.

Napsat komentář