střecha
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Renovace střechy zajistí její hezký vzhled i delší životnost krytiny

Starší střecha může po odborném zásahu vypadat jako nová už za dva dny. Nevěříte? Stačí vědět, na koho se obrátit. Renovace střešní krytiny navíc nepřináší jen její pěkný nový vzhled, ale současně zvyšuje odolnost střechy.

Jak probíhá renovace střešních tašek

Nejčastější střešní krytinou je taška. Nelíbí se vám už vzhled vaší střechy, ale zároveň víte, že ještě nenastal čas na její výměnu? Řešením je renovace tašek. Služba, kterou odborná firma www.dachmantechnik.cz zvládne za pouhé dva dny, vám zajistí krásný nový vzhled střechy, jež vydrží až dvacet let.

Základem celé renovace je důkladné čištění střechy a její nalakování. Výsledkem celého procesu je nejen pěkná střecha, ale také zvýšená odolnost krytiny proti špatným povětrnostním podmínkám včetně silného mrazu, lepší odolnost proti UV záření a snížený výskyt mechů, hub a lišejníků. Povrch tašky také získá samočistící efekt.

Postup čištění a nanášení nátěru

Firma nejprve provede nanonástřik, který neutralizuje nečistoty včetně těch organických, jako jsou již uvedené houby, mechy a lišejníky. Použité chemické činidlo pronikne hluboko do tašek a zamezí jejich nové tvorbě. Nástřik tak dobře připraví tašku na vlastní nátěr.

Ještě před tím však pracovníci firmy střechu omyjí vysokotlakým vodním paprskem, zakryjí komín či případná střešní okna. Poté přecházejí k finálnímu lakování hydrodynamickým agregátem s vysokým tlakem, na kritických místech pak štětcem nebo válečkem. Vzhledem k použití biocidů na bázi rozpouštědel se látky v tašce uvolňují dlouhodobě a zamezují tak růstu nežádoucích organismů a neutralizují usazování nečistot. Barva se nanáší ve druhé ochranné a třetí vyrovnávací vrstvě. Finále celého procesu představuje vyhlazení povrchu.

Podobným způsobem, který eliminuje tvorbu rzi, lze renovovat i plechovou střechu.

Napsat komentář