škoda enyaq
Foto: Škoda Auto

Škoda ukázala maskovaný Enyaq iV na fotografiích

Emocionální vzhled, úsporný, elektrický, tak Škodovka definuje nový vůz Enyaq iV. Čistě elektrické SUV na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) bude vyráběno v hlavním výrobním závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Bude se tak jednat o jediný koncernový vůz v Evropě na bázi této platformy, který nebude vyráběn v Německu. 

Předseda představenstva společnosti Bernhard Maier říká: „Představením vozu Enyaq iV vstupuje společnost Škoda Auto do nové éry. Vůz je skvělým příkladem ofenzívy v oblasti elektromobility. Díky dlouhému dojezdu a krátkým nabíjecím časům nabízí Simply Clever elektromobilitu. Enyaq iV také povyšuje známé přednosti vozů Škoda, mezi které patří velkorysý prostor, nadčasový vzhled a vysoká funkčnost, na novou úroveň. Náš první čistě elektrický vůz na bázi modulární platformy koncernu Volkswagen pro elektromobily vzniká v centru značky Škoda, v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Je to důležitý krok k zajištění budoucnosti výrobního závodu a pracovních míst v mladoboleslavském regionu.“

Související čtení:  Ford uvádí na trh automatický elektrický režim, který může přispět k čistšímu vzduchu

Enyaq iV je typickým vozem značky Škoda. Nabízí však zcela novou koncepci pohonu. Díky dojezdu až 500 km v režimu WLTP a krátkým nabíjecím časům zvládá skvěle také dlouhé cesty. Z důvodu nové koncepce pohonu nabízí Škoda Enyaq iV jiné možnosti uspořádání prostoru, a i přes kompaktní vnější rozměry nabízí ještě více prostoru pro cestující a zavazadla. Vůz, který má moderní, emocionální vzhled, nabízí také zcela nový interiér a nejmodernější možnosti konektivity a infotainmentu v kombinaci se Simply Clever prvky typickými pro vozy Škoda. Vůz tak nebude problém propojit s nejnovějšími smartphony, jako třeba se zařízením iPhone 12.

Předprodej vozu bude zahájen již během světové premiéry, která se bude konat v tomto roce. Sériová výroba vozu Škoda Enyaq iV bude zahájena na konci roku 2020. Uvedení na trh je naplánováno na začátek roku 2021. Edice Founders Edition bude mít speciální výbavu a bude se odlišovat také designem. Tato limitovaná edice 1 895 vozů připomíná založení podniku před 125 lety. 

Podívejte se na maskovaný Enyaq iV:

Napsat komentář