Sluchátka T+A Solitaire P
Sluchátka T+A Solitaire P. Foto: Výrobce

Sluchátka T+A Solitaire P jsou určena pro opravdové audiofily

T+A Solitaire P jsou operavdu high-endová sluchátka používající planární magnetostatický měnič. Vznikla, aby uspokojila potřeby těch, kdo si potrpí na opravdu nejkvalitnější zvuk. Cena je vyšší, co všechno za ni dostanete?

Audio T+A vyrábí německá společnost T+A (Theory + Application), která má desetileté zkušenosti. Zrodila se z vášně pro zvuk a zakládá si především na tom, že do světa audia přináší novinky. Chce dodávat revoluční produkty. A jedním z nich jsou i sluchátka T+A Solitaire P.

Solitaire P jako symbol tvrdé práce

Sluchátka T+A Solitaire P mají symbolizovat tvrdou práci, bohaté zkušenosti a výzkum, který je součástí filozofie německé společnosti. Sloganem firmy je „Engineering Emotion“, což symbolizuje mix inženýrů a fyziků, kteří v ní působí. Sám prezident a zakladatel T+A Siegried Amft studoval plazmovou fyziku a elektroakustiku. Jeho inspirací nebyl nikdo jiný než Fritz Sennheiser, dokonce se účastnil několika lekcí vyučovaných profesorem Sennheiserem.

Dokonalá uvnitř i zvenčí

Sluchátka T+A Solitaire P využívají planární magnetostatický měnič, magnety jsou umístěny přesně podle výpočtů a výsledkem je zvuk s bezkonkurenčně nízkým zkreslením.

Vzhledově vypadají velmi podobně jako Sennheiser HE-1. Minimalistické náušníky jsou velmi příjemné, na náhlavní most německá společnost použila syntetickou kůži, náušníky jsou vyrobené z přírodní kůže Alcantara. Ačkoliv váží 490 g, což se může zdát jako docela dost, díky komfortním náušníkům se nosí opravdu pohodlně.

Pár technických parametrů

Mají frekvenční rozsah 5 Hz až 54 kHz, což je samo o sobě daleko více než u běžných sluchátek, rozměry měniče jsou štědrých 110 na 80 mm, impedance 80 ohmů. Vůbec nejlepší ale je, když si je poslechnete. Poslech řekne více než nějaká čísla. A kam si je přijít poslechnout? Vydejte se do pražského studia AVcenter.cz, kde můžete porovnávat výrobky high-endových značek.

Napsat komentář